ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Igazságügyi együttműködés Montenegróval

Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter igazságügyi együttműködési megállapodást írt alá Dusko Markovic montenegrói igazságügyi miniszterrel pénteken, Veszprémben.
Létrehozva: 2013. szeptember 13., 12:45 | Utoljára frissítve: 2013. szeptember 13., 13:26
nyomtat küld

A miniszterelnök-helyettes emlékeztetett arra, hogy Magyarország Horvátország uniós csatlakozási folyamata során jelentős tapasztalatokat adott át a horvát félnek. A Montenegróval kötött megállapodással arra készülnek, hogy számukra is információkat, tapasztalatokat adjanak át az igazságügy területén. Navracsics Tibor közölte, a két ország együttműködése az igazságügy és a jog területén korábbra nyúlik vissza, a megállapodás aláírásával mindez formális kereteket kapott.
    
A miniszter az együttműködés részleteiről elmondta, magyar szakértők részvételével zajlik és novemberben ér véget az a négyrészes szeminárium-sorozat Montenegróban, amelyen az adatvédelem, a korrupció, illetve az uniós jog végrehajtásával kapcsolatos kérdéseket tekintik át.Hangsúlyozta, hogy a két ország között már megkezdődött egy gyakornoki program. Ennek keretében egy magyar minisztériumi alkalmazott Montenegróban volt szakmai gyakorlaton, vasárnap pedig megérkezik az első montenegrói gyakornok a minisztériumba.
    
Navracsics Tibor jelezte, hogy a megállapodás értelmében bírákat és szakembereket közösen képezhetnek, valamint folyamatosan információt cserélhet a két minisztérium és a két ország. Magyarország konzultációs folyamatba kívánja bevonni Montenegrót, hogy az uniós döntési folyamtokba be tudjanak tekintetni a montenegrói szakemberek, mert - mint a miniszter fogalmazott - "Montenegró jó esélyekkel bír, hogy az Európai Unió 29. tagállamává váljon".
    
Dusko Markovic köszönetét fejezte ki, mert a megállapodással képessé válhat Montenegró arra, hogy az uniós csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez szükséges 23-as (igazságszolgáltatás és alapvető jogok) és 24-es (jogérvényesülés, szabadság és biztonság) tárgyalási feltételeket teljesítse, a gyakorlatban is. Hangsúlyozta, hogy más országok támogatása nélkül nem tudnának az elvárásnak megfelelni. Ebben számíthatnak Magyarországra.
    
Mint elmondta, a magyar-montenegrói egyezmény aláírásával új fejezet kezdődött, amelyben cél, hogy Montenegróban hatékony és igazságos igazságszolgáltatást építsenek ki. Szerinte ez azért szükséges, mert a saját állampolgáraik mellett a külföldi vendégeknek és befektetőknek is biztonságos jogi környezetre van szükségük Montenegróban.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések