Németh Szilárd leszögezte, a lakosság aktív támogatása nélkül ma nem lehetne rezsicsökkentés. Hozzátette: mivel a Fidesz és a KDNP frakciói újabb mérséklésről döntöttek, a jövőben is számítanak az emberek támogatására. Nagy ellenállásra számítunk, a bukott baloldal képviselői kísérleteket fognak tenni arra, hogy visszaemeljék a rezsiárakat. Fel fognak vonulni velünk szemben a külföldi kézben lévő nagy energiaszolgáltatók és a mögöttük lévő politikai erők is – hangsúlyozta, megjegyezve: „valóságos rezsiharcot kell megvívnunk”. Mint mondta, a következő hónapokban sorsdöntő szerepe lehet annak a közel két és félmilliós magyar közösségnek, amely képes kiállni magáért, és érdekeit felismerve, nevét adva, aláírásával is támogatta a rezsicsökkentést.
Emlékeztetett arra, hogy a bukott baloldal gazdaságpolitikája hazánkat 2010-re az összeomlás szélére sodorta. Nőttek az adók, nőtt a rezsi, tetőzött az infláció, csökkent a fizetések mértéke. Elherdálták a nemzeti vagyont, megduplázták az államadósságot és a munkanélküliséget – sorolta. Rámutatott arra is, hogy a szocialista kormányok „a bankokkal összekacsintva devizahitel-csapdába, a külföldi tulajdonú közműcégek érdekében hozott döntéseikkel pedig rezsitartozásokba, a kifizethetetlen számlák világába taszították a magyar családokat”.
A politikus úgy fogalmazott, 2010-ben a magyarok véget vetettek a kudarcok korszakának. Ma már növekszik a gazdaság, megállítottuk az államadósság növekedését, alacsony a hiány, és rekordalacsony az infláció – mondta. Hangsúlyozta, visszafizettük az IMF-hitelt, és kikerültünk a túlzottdeficit-eljárás alól is. Mindezek mellett ma 207 ezerrel dolgoznak többen, több pénzért, növekedtek a reálbérek, és sikerült megőrizni a nyugdíjak értékét is.
A rezsicsökkentés is közös nemzeti ügyünk, közös felelősségünk – jelentette ki a fideszes politikus. Hozzáfűzte: a baloldal korábban a válság terheit kizárólag a lakosságra hárította, „pedig már az MSZP-s kormányok kis megtehették volna, hogy mérséklik az árakat”. Hogy tud elszámolni akkori döntéseivel a két kormányfő, Gyurcsány és Bajnai? És mivel magyarázza Mesterházy elvtárs, hogy a Gyurcsány-kormány államtitkáraként tizenötször szavazta meg a lakossági energia árának emelését? Miért engedték, hogy nyolc év alatt a gáz ára háromszorosára, a villany pedig a duplájára nőjön? – tette fel a kérdést. Németh Szilárd, felidézve az őszödi beszéd mondatait, kiemelte: „azért, mert csak beszélnek, beszélnek, de mindig mást cselekszenek, mint amit mondanak”.
A képviselő leszögezte, a Fidesz programjában vállalta, hogy mindent megtesz a családok terheinek csökkentéséért. A rezsicsökkentés valójában nem idén, hanem rögtön a kormányalakítás után megkezdődött, hiszen a kabinet 2010-ben befagyasztotta a rezsiárakat, majd ezt követte az áram, a gáz és a távhő tíz százalékos csökkentése januárban. Július elsejével mérséklődött a víz, a csatorna, a szemétszállítás, a PB-gáz, a kéményseprés és a szippantott szennyvíz díja is – közölte. Hangsúlyozta, idén ősszel további 11,1 százalékkal csökken a háztartási energia ára.
Németh Szilárd úgy fogalmazott, úgy tűnik, az emberek csak a Fidesz-KDNP-re számíthatnak a rezsicsökkentés ügyében. A 2014-es választásnak számos tétje van, de az emberek szempontjából a legfontosabb a rezsiharc végeredménye – húzta alá.
Cikk: | Orbán: 2014 a rezsiharc éve lesz |
Cikk: | Rezsicsökkentés: alacsony infláció, több pénz a családoknál |
Cikk: | Németh: A kormány kitart a rezsicsökkentés folytatása mellett |