Hassay Zsófia a privatizációval kapcsolatban úgy fogalmazott, „eladtak mindent, ami mozdítható volt. Aki betért az országba, az vehetett egy erőművet – jegyezte meg Terézváros polgármestere, hozzátéve, a szocialista kormányok az évek során nemhogy csökkentették, hanem emelték a rezsiköltségeket.
Mint mondta, a rezsicsökkentést támogató aláírásgyűjtés során személyesen is megtapasztalhatta, hogy az emberek szívesen írták alá az íveket. Pártszimpátiától függetlenül mindenki örül a rezsicsökkentésnek, csak Gyurcsány és Bajnai ágál ellene – mondta, egyúttal megköszönve az önkéntesek munkáját.
„Egy társadalomról gondoskodó modellről van szó”
Vattamány Zsolt hangsúlyozta, Erzsébetváros polgármestereként rengeteg emberrel beszélget nap mint nap, és azt látta, hogy a gondok kapcsán mindig felmerültek a magas rezsiköltségek. Rámutatott, az aláírásgyűjtésnek azért volt óriási jelentősége, mert az elmúlt három év során számtalan támadás érte a kormányt, annak ellenére, hogy a gazdaságunk stabil, az ország megáll a maga lábán. Rekordalacsony az infláció, és emberemlékezet óta nem volt példa rezsicsökkentésre sem – fűzte hozzá.
A polgármester Széchenyi István gondolatait idézve kijelentette, erős nemzetet csak erős közösségekkel lehet építeni, éppen ezért a rezsicsökkentés jóval több, mint intézkedések sorozata, valójában „egy társadalomról gondoskodó modellről van szó”.
Szilárd alapok
Rónaszékiné Keresztes Monika beszédében kiemelte, a rezsicsökkentés 4 millió háztartás közvetlen hétköznapjait érinti, és évente akár 100 ezer forintos megtakarítást is jelenthet egy család számára.
A kormány nem homokra épített házat, hanem három év következetes küzdelme mostanra csaknem sziklaszilárd alapokra helyezte a magyar gazdaságot, ezért teljesítünk jobban – jelentette ki az ellenzéki kritikákkal kapcsolatban. Az országgyűlési képviselő leszögezte, a legelső bátor lépés az volt, hogy 2010-ben nem vettünk fel újabb IMF-hitelt, a következő pedig a 2008-ban felvett hitel előtörlesztése volt. Magyarország a hosszú távú jövő érdekében a nehezebb úton indult el, és csak azért sem hagyja magát – fűzte hozzá.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a Fidesz nemcsak felismerte a bajt, hanem a kormány fel is vállalta a harcot az energiaszolgáltatókkal szemben, akik óriási extraprofitra tettek szert. Többségi, hazai tulajdonban lévő cégek, nonprofit jelleg, minőségi szolgáltatás, és az emberek számára elérhető ár; ez a jövő rezsikoncepciója – emelte ki.
A világ is egyre jobban bízik bennünk
Fónagy János államtitkár köszönetet mondott az embereknek azért, hogy kiálltak a rezsicsökkentés mellett, és hangsúlyozta, erre a hozzáállásra szükség lesz a jövőben is, „a társadalmi erőpróba folytatódik”. Sorsdöntő szerepe lehet annak közösségnek, amely képes volt kiállni magáért, a rezsicsökkentésért – közölte az államtitkár. Emlékeztetett arra, hogy 2002 és 2010 között a szocialista kormányok 15 alkalommal emelték a rezsit, a hibás döntések árát pedig mindig az emberek fizették meg. Hozzátette: emellett túlzottdeficit-eljárás alatt állt hazánk, és az előző kormány IMF-hitelt is felvett annak érdekében, hogy megőrizze politikai hatalmát a választásig.
2010-ben a magyarok véget vetettek ennek a kudarcos időszaknak – utalt a kétharmados győzelemre a politikus. Mint mondta, a gazdaság jó pályára állt, alacsony a költségvetési hiány, rekordalacsony az infláció, csökken az államadósság, valamint a bankokat és a multikat is bevonta a kormány a közteherviselésbe.
Fónagy János tájékoztatott arról is, hogy 2013-ban rekordot döntött a külföldi befektetések nagysága. Ez azt mutatja, hogy nemcsak mi, magyarok bízunk saját magunkban, a saját országunkban, hanem a világ is egyre jobban bízik bennünk – húzta alá.
Cikk: | "Visszaadjuk az embereknek, amit a szocialisták elvettek" |
Cikk: | A rezsicsökkentés szabadságunk szimbóluma |
Cikk: | "Valóságos rezsiharcot kell megvívnunk" |