A politikus az MTI érdeklődésére kifejtette: nem szeretnének alább adni az előző időszak volumenéből, amikor mintegy 50 milliárd forintnyi fejlesztés valósult meg Debrecenben. Ezekből a fejlesztésekből részesült mások mellett az önkormányzat, a Debreceni Egyetem, helyi gazdasági társaságok és civil szervezetek, intézmények is - részletezte.
A településfejlesztési koncepció tervezési folyamata - amelyre 40 millió forint támogatást nyert a város - október végéig tart, a konkrét projekteket is tartalmazó integrált városfejlesztési stratégia pedig jövő májusban kerülhet a városi közgyűlés elé.
Tavaszig lakossági fórumokon és más csatornákon igyekszik a tervezést végző Eurorégió Ház Kft. és az Innova Észak-Alföld Regionális Fejlesztési és Innovációs Ügynökség összegyűjteni az igényeket és feltárni a megoldandó problémákat. Egy év múlva juthat el a fejlesztési stratégia addig, hogy konkrét projektek pályázati előkészületeihez is hozzáláthassanak - mondta Pajna Zolán.
A 2014-2020 közötti EU-források lehívását megalapozó dokumentum végleges kidolgozására az egyes szakterületeken működő gazdasági szereplők, szakemberek és civilek bevonásával bizottságokat állítanak majd fel. Ilyen lesz terület például az oktatás, a kultúra és a sport, valamint a gazdaság- és kutatásfejlesztés, a környezetvédelem és energetika, illetve a közlekedés.
Pajna Zoltán szólt arról is, hogy a most záruló hétéves időszak tapasztalatait figyelembe véve a bürokrácia leépítésére, az adminisztratív teendők csökkentésére külön figyelnek majd, hiszen szeretnék sokkal gyorsabban és hatékonyabban lehívni az elérhető forrásokat.