Pokorni Zoltán elmondta, az országban több mint tizennyolcezer önkéntes vett részt a rezsicsökkentés védelmében indított aláírásgyűjtő programban, ami – mint fogalmazott - „hallatlan erő, és nagyon nagy támogatást jelent a kormány számára”. A kormánypárti honatya kitért rá, választókörzetében huszonnégyezren írták alá a kérdőíveket. Pokorni Zoltán köszönetet mondott minden támogatónak.
Fónagy János úgy fogalmazott, az elkövetkezendő hónapokban „sorsdöntő szerepe lesz annak a 2,5 millió embernek, aki aláírásával támogatásáról biztosította a kormány politikáját”.
A politikus elmondása szerint, „2010-ben Magyarország vert helyzetben volt”, gazdaságát tekintve szinte „egy háborús helyzet utáni állapotot mutatott.” Csökkent a fizetések értéke, magas volt az infláció, az államadósság és a költségvetés hiánya. A baloldali kormányok eladósították az országot, hazánk a túlzottdeficit-eljárás szégyenpadjára ült uniós tagságának kezdete óta, a Bajnai-kabinet pedig a 2008-as év végén olyan nagy összegű hiteleket vett fel az egyévi túlélése érdekében, amely „megrogyasztotta az országot” – sorolta Fónagy János, megjegyezve, annak idején a szocialisták jóval áron alul értékesítették a közműcégeket, amelyek jelentős része külföldi multinacionális cégek kezébe került. Magyarország nem volt a maga ura; a rossz bankárok, a mohó multik és a brüsszeli bürokraták diktálta feltételek között élt – jegyezte meg az államtitkár.
Fónagy János felhívta a figyelmet, az Orbán-kormány 2010 őszén befagyasztotta az energiaárakat, 2011-ben egy intézkedés pedig megváltoztatta a gáz díjának számítási módját. Ez a két tétel 2011-ben és 2012-ben évente mintegy 200 milliárd forint megtakarítást eredményezett, ennyivel több maradt a magyar családok zsebében – fűzte hozzá az NFM parlamenti államtitkára.
Fónagy János szerint az elmúlt hónapok azt bizonyítják, hogy az ellenzék - legyen akár szó a jobb-, vagy baloldaliról – támadja a rezsicsökkentést. Hozzátette, „elég zavarosan” teszik ezt, mivel egyrészről keveslik a rezsicsökkentés mértékét, mondván, ők sokkal jobban csökkentették volna a költségeket, másrészről viszont akként ágálnak, hogy a rezsicsökkentés tönkreteszi a szolgáltatókat, és nem lesz villany és gázszolgáltatás. Maguk sem tudják pontosan, hogy mit akarnak. Egyet akarnak: ártani – szögezte le az államtitkár, megjegyezve, a rezsidíjcsökkentés – éppen annak okán, hogy az egész társadalmat érinti – "sokkal fontosabb kérdés annál, hogy a napi politikai pofozkodás témájává tegyék" – húzta alá Fónagy János.
A kormánypárti politikus elmondta, a közműszolgáltatási törvénnyel az a deklarált szándékuk, hogy „olyan visszafordíthatatlan helyzetet teremtsenek, hogy a magyar családok érdekeit szolgáló szemléleten, rendszeren és a javuló statisztikákon már ne tudjon más sem változtatni”.
Fónagy János szavait azzal zárta, hogy a rezsidíjcsökkentés és az elmúlt három év eredménye minden magyar család és polgár érdeme. Hangsúlyozta, a kormány intézkedéseinek központjában a jövőben is a családok és mindazon emberek állnak, akik elsősorban munkájukkal szeretnének a saját életükön változtatni, ha pedig ezt életkoruk, családi helyzetük, egészségi állapotuk nem teszi lehetővé, számukra a kabinet olyan szociális környezetet kíván teremteni, amely méltó a XXI. századhoz és Magyarországhoz.