A közigazgatási és igazságügyi miniszter kiemelte: 2010-ben arra vállalkoztak, hogy átalakítsák a magyar államot, hogy a versenyképességet akadályozó tényezőkből a versenyképességet segítő tényezők váljanak. Mint mondta, azt akarták, hogy az állam legyen tiszta és működjön fegyelmezetten. Navracsics Tibor ennek kapcsán felidézte, hogy 2010 nyarán szakítottak – az alkotmányosságból a Fideszt gyakran kioktató -, szocialisták gyakorlatával. Hozzátette: az éppen a balliberális kormányok által megszűntetett közigazgatási hivatalokat újraalakították kormányhivatalokként.
Ennek kapcsán kifejtette: a 2013. január elsejével létrehozott járási hivatalok megteremtették az egyszerű, átlátható és fegyelmezett államigazgatás működését. A közigazgatási miniszter egyúttal rámutatott, hogy az állam nem pusztán intézmények összessége, hiszen „az állam lelkét mégis az emberek adják”. „Akik az ügyfélszolgálatokon, a kormányablakokban és az okmányirodákban dolgoznak, akik magas szintű szakmai tudást kell, hogy elsajátítsanak tanulmányaik során” – fűzte hozzá.
A magyar jogrendszer átalakításáról szólva Navracsics Tibor megjegyezte: sok szemrehányást kaptak a gyors jogalkotási tempó miatt. „De ha nem rohantunk volna így, most önök azt kérdezhetnék: a kétharmad ellenére miért nem tettek meg mindent?” – mutatott rá. „Azért kellett rohannunk, hogy az önök elvárásainak megfeleljünk, hogy 2014-ben hosszú listát mutathassunk föl arról, amit elvégeztünk” – szögezte le.
Ugyanakkor a miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta: az elmúlt három és fél évben nagyon sokat tettek azért, hogy Magyarország egy versenyképes és szerethető ország legyen. Az állam önmagában nem könnyíti meg a hétköznapokat, de nagyon megkeserítheti – hívta fel a figyelmet, hozzátéve: ha a magyarság összetartó, erős közösségként létezik, „akkor az állam önöket, mint adófizetőket, maximálisan és a legnagyobb tisztelettel kiszolgálja”.
Cikk: | "A rezsicsökkentés ügyében el fogunk menni akár a falig is" |
Cikk: | Szájer: Az ország jövője a tét |
Cikk: | Szájer: Az ország jövője a tét |
Cikk: | "Meg tudtuk tenni, mert nem voltunk egyedül" |