A parlament honlapján olvasható a kérdés, és az október 1-i dátumot viselő válasz is.
Varga Mihály válaszában kiemelte, hogy téves és elhamarkodott lenne a kiragadott három adatból egy rendszer működésére nézve következtetéseket levonni. Az az állítás, hogy két hónap alatt 23 milliárd forinttal csökkent a dohánytermékek utáni adóbevétel, nem vizsgálható a gazdasági kontextusból kiragadva. Múlt év júliusában és augusztusában - a várható adóemelés és a cigarettás dobozokon elhelyezett kombinált képes figyelmeztetések bevezetése miatt - a kereskedők nagy készleteket halmoztak fel. Emiatt magasak voltak az adóbevételek, míg idén - az új rendszerre való átállás okozta átmeneti hatásként - elsősorban augusztusban rendkívül alacsony volt az adóbevétel.
A kereskedők azonban idén augusztusban már kiugró, idei rekordnak számító, adójegy mennyiséget vettek át a NAV-tól, amelynek hatása főként a szeptemberi befizetésekben fog megmutatkozni.
A miniszter visszautasította a képviselőnek azt a vádját, hogy a dohány koncessziót a kormány barátai kapták. Mint írta: a dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság elnyerésére irányuló pályázatok értékelését a független testületként működő, Bíráló Bizottság végzi. "Ezért határozottan vissza kell utasítanom minden olyan, kérdésnek álcázott alaptalan vádaskodást, amely annak a látszatát igyekszik kelteni, miszerint a koncessziós jogosultságok a jogszabályokat és a tisztességes verseny alapelveit sértő módon kerültek kiosztásra" - fejezte be válaszát Varga Mihály.