ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az uniónak támogatnia kell a Nyugat-Balkán országait

A Nyugat-Balkán országainak az Európai Unióban a helyük, a közösségnek pedig készen kell állnia arra, hogy minden lehetséges eszközzel támogassa őket - mondta az Országgyűlés elnöke a nyugat-balkáni parlamentek házelnökeinek konferenciáján kedden.
Létrehozva: 2013. október 8., 18:33
nyomtat küld

Kövér László a Budapesten, a Parlamentben megtartott rendezvény lezárásaként elmondott beszédében arra is felhívta a figyelmet, hogy az európai integrációhoz vezető úton a régió országainak még számos feltételt kell teljesíteniük.
    
A házelnök a legfontosabb kérések között említette az uniós tagság támogatásának fennmaradását, amihez szerinte pragmatikus kötelezettségvállalásra van szükség mind a közösségen belül, mind az oda törekvő országok esetében.
    
Kövér László a regionális együttműködések fontosságáról is beszélt, amelyeket - mint mondta - nem lehet Brüsszelből irányítani. Ezért is emelte ki azt, hogy Magyarország egyszerre tölti be a Közép-Európai Kezdeményezés és a Visegrádi Négyek szervezetének elnökségét, ami erősíti a térség együttműködését.
    
Rámutatott arra is, hogy a regionális gazdasági együttműködés is előnyt jelent az önállóan kis piaccal rendelkező országok számára.
    
Az Országgyűlés elnöke a biztonságpolitikai együttműködés előnyeiről is szólt, amelyet a tartós megoldás leghatékonyabb eszközének nevezett. Reményét fejezte ki, hogy Bosznia-Hercegovinának sikerül leküzdenie azokat az akadályokat, amelyek megnehezítik NATO-csatlakozását, és nagyra értékelte azokat a reformokat, amelyeket Macedónia hajtott végre a csatlakozás érdekében.
    
A magyar és egyben az európai biztonság- és védelempolitika kiemelt prioritása a Nyugat-Balkán stabilitásának erősítése - hangsúlyozta Kövér László, hozzátéve: a térség teljes stabilizálódása akkor valósul meg, amikor minden állam csatlakozni fog az euroatlanti integrációs szervezetekhez. Szükségesnek tartotta, hogy a NATO következő csúcstalálkozója érdemben foglalkozzon a szövetség további bővítésének kérdésével.  
    
Beszámolt arról is, hogy a NATO főtitkárát és az Európai Unió intézményeit is tájékoztatni fogja a konferencia eredményeiről.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések