ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Szöulban tárgyalt Szijjártó Péter

Dél-koreai cégek újabb magyarországi befektetéseiről, illetve a két ország közötti üzleti kapcsolatok bővítéséről egyeztetett Szijjártó Péter pénteken Szöulban.
Létrehozva: 2013. október 11., 13:04
nyomtat küld

A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára a dél-koreai fővárosban folytatott tárgyalásai után telefonon az MTI-nek elmondta: várhatóan hamarosan újabb dél-koreai egészségipari és autóipari beruházások érkeznek majd Magyarországra. A cégek nevét a beruházások bejelentésekor hozzák majd nyilvánosságra.
   
Szijjártó Péter Han Jin-hyun kereskedelmi, energiaügyi és ipari miniszterhelyettessel, Cho Tae-yul külügyminiszter-helyettessel, valamint hat dél-koreai nagyvállalat vezetőjével tárgyalt a kereskedelmi kapcsolatok bővítéséről, illetve a Magyarországra érkező dél-koreai befektetésekről.
   
Az államtitkár kiemelte: Dél-Korea azért nagyon fontos partner Magyarország számára, mert a keleti nyitás stratégia egyik alappillére a távol-keleti térséggel való kapcsolat kiépítése és folyamatos erősítése.
   
Dél-Korea Magyarország harmadik legfontosabb távol-keleti partnere. A válság előtti időszakhoz képest körülbelül 30 százalékkal visszaesett a kereskedelmi forgalom, de idén az első félévben már jelentkeztek a pozitív jelek, az első hat hónapban a Dél-Koreába irányuló magyar export 14 százalékkal nőtt - emlékeztetett az államtitkár. 
   
Kiemelte azt is: a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) által kezelt, jelenleg futó magyarországi befektetési projektek közül dél-koreai a harmadik legjelentősebb, a Magyarországra befektetett dél-koreai tőkeállomány az év közepére megközelítette a kétmilliárd dollárt. Negyven jelentős koreai vállalat működik Magyarországon, összesen 22 ezer embert foglalkoztatnak.
   
Magyarország célja továbbra is az, hogy az országba egyre több dél-koreai befektetés érkezzen - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
   
A koreai tőke Magyarországra vonzása mellett a másik fontos feladat a magyar és a dél-koreai kis- és közepes vállalkozások közötti együttműködés elősegítése. Az államtitkár és a dél-koreai ipari miniszterhelyettes megállapodása alapján közös program is indul, amelynek célja, hogy a közepes méretű koreai vállalatok is letelepedjenek Magyarországon, mint a nagy koreai befektetők beszállítói.
   
A magyar cégek közül 12 élelmiszeripari üzem kért exportengedélyt Dél-Koreában. Megállapodás született arról is, hogy a magyar élelmiszeripari export növelése érdekében Dél-Korea felgyorsítja az exportengedélyek kiadását.
   
Megállapodtak a két ország közötti nukleáris kutatási-képzési-oktatási együttműködés szorosabbra fűzéséről is - közölte Szijjártó Péter.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések