FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat Nyomtatás
Ablak bezárása
Kezdődik a tiszalöki-tiszaeszlári szennyvízberuházás megvalósítása
Lezárult a közbeszerzési vita, így még az idén megkezdődik a mintegy másfélmilliárd forint értékű tiszalök-tiszaszlári szennyvízberuházás megvalósítása - közölte Gömze Sándor (Fidesz-KDNP), Tiszalök polgármestere az MTI-vel, miután szerdán aláírta a vállalkozási szerződést a kivitelezővel.
Létrehozva: 2013. október 16., 11:22

Az önkormányzati vezető elmondta: az 5700 lakosú kisvárosban bővítik a meglévő hálózatot, míg a 2800 lélekszámú Tiszaeszláron teljesen új csatornarendszert építenek ki. A tiszalök-tiszaeszlári fejlesztés a 4,3 milliárd forint értékű alsó-szabolcsi szennyvízberuházás részeként valósul meg, amelynek keretében a Nyíregyházával szomszédos kisvárosban, Nyírteleken is bővítik a hálózatot, míg Tiszadobon szintén új vezetékrendszer készül.
    
Gömze Sándor, aki a négy település vízi közműtársulatának a vezetője is, hozzátette: a nyírteleki és a tiszadobi építkezés vállalkozási szerződését már korábban, szeptember 30-án aláírták az ottani kivitelezőkkel, a nyíregyházi KE-VÍZ 21 Zrt.-vel és az olcsvaapáti Zemplénkő Kft.-vel.
    
Tiszalökön a város kétharmadán már korábban kiépült a csatornahálózat, amit most bővíthetnek, minden ingatlant csatlakoztatnak a rendszerhez. Növelik a jelenlegi szennyvíztisztító telep kapacitását is, napi 550 köbméterről 1260 köbméterre. A telepen tisztítják majd meg a szomszédos Tiszaeszlár szennyvízét is, ahol ugyancsak 100 százalékos kiépítettségű lesz a hálózat.
    
A polgármester tájékoztatása szerint a tiszalök-tiaszaeszlári beruházás kivitelezője a francia érdekeltségű SAD Konzorcium lesz, s a munkálatokat még az idén megkezdik. A jövő év közepén fejeződik be az építkezés, s indul majd a hathónapos őszi-téli próbaüzem.
    
A 7100 lakosú Nyírteleken közel 1,3 milliárd forintos költségből kezdődik a hálózatbővítés, 39 kilométer hosszúságú csatornát építenek, amelyre további 1300 ingatlant kötnek rá. Növelik a szennyvíztisztító telep kapacitását is.
    
A 2900 lakosú Tiszadobon 1,6 milliárd forintos költségből építik ki a 32 kilométer hosszúságú hálózatot és egy tisztítótelepet is létrehoznak.
    
A munkálatok az utóbbi két településen szintén 2014-ben fejeződnek be, s az európai uniós támogatottságú projekt elszámolása 2015-ben történik majd meg. Brüsszel pályázat alapján a 4,3 milliárd forint értékű beruházáshoz 83,6 százalék arányú támogatást adott a négy alsó-szabolcsi település önkormányzatának.