FIDESZ.HU > Hírek > Európai Unió |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Külügyminisztérium: az EU bővítése a stabilitás és fejlődés záloga
|
|
Az EU bővítési politikája nemcsak az egyik legnagyobb sikere az integrációnak, hanem Magyarország közvetlen szomszédságában is a stabilitás és fejlődés záloga, ezért az ország üdvözli, hogy az Európai Bizottság szerint a bővítési folyamatban részt vevő országok többsége előrehaladást ért el az elmúlt egy évben - közölte a Külügyminisztérium szerdán az MTI-vel. |
|
Létrehozva: 2013. október 16., 18:43 |
Az Európai Bizottság szerdán terjesztette elő az EU-bővítési folyamattal kapcsolatos legfrissebb, éves helyzetjelentését. Ezzel kapcsolatban a tárcánál kiemelték: az eredmények elismerése és a további feladatok meghatározása hozzájárul a bővítés lendületének fenntartásához, a bővítési politika hitelességének megőrzéséhez. Magyarország tagállamként és 2011-ben az EU soros elnökeként is sokat tett azért, hogy szomszédai integrációs erőfeszítéseit segítse - emlékeztetettek.
Magyarország egyetért azzal, hogy a bizottság - a jogállamiság és a jó kormányzás elvárásai mellett - gazdasági és versenyképességi kérdésekre és feladatokra összpontosít. Emellett Magyarország támogatja az egyéni teljesítmény elismerését is - írták. A Külügyminisztérium üdvözölte, hogy a bizottság szerint fontos, hogy legkésőbb januárban megkezdjék a csatlakozási tárgyalásokat Szerbiával. Az ország valamennyi ehhez szükséges feltételt teljesített, így most az unión a sor, hogy elkezdje a hivatalos párbeszédet - vélekedtek.
Magyarország egyetért azzal is, hogy meg kell kezdeni a csatlakozási tárgyalásokat Macedóniával, és támogatja a bizottság azon javaslatát is, hogy tagjelölti státust adjanak Albániának. Koszovót illetően Budapest üdvözölte a stabilizációs és társulási megállapodás mielőbbi megkötését célzó erőfeszítéseket. A közleményben hangsúlyozták: Magyarország támogat minden olyan lépést, amely lendületet ad a Törökországgal folytatandó csatlakozási tárgyalásoknak. Magyarország kész minden támogatást megadni a bővítési folyamatban részt vevő országok integrációs felkészüléséhez: szakértők bevonásával és csatlakozási tapasztalatainak átadásával segíti a feladatok teljesítését - közölte a Külügyminisztérium.