- Milyen visszhangja volt az Európai Parlamentben Bajnai Gordonék Orbán-szobor-döntésének?
- Semmilyen. De nem csodálkozunk, hogy azok a képviselők, akik korábban olyan érzékenyek voltak a magyar politika szinte minden történésére, most hallgatnak, és ezzel kettős mércét alkalmaznak. Várjuk a megszólalásukat, de nem nagyon van kétségünk afelől, hogy semmilyen reagálás nem érkezik. Pedig ami történt, az a legelemibb civilizációs norma, az emberi méltóság tiszteletben tartásának durva megsértése. Aki ilyet tesz, az kiírja magát a kulturált politikai vitából. De mi a belső vitákat nem az unióval akarjuk megoldatni. Az a baloldal bevett gyakorlata. Az Európai Parlamentben minket ért támadások esetében a valóság helyett mindig pártszempontok érvényesültek. Mindehhez a muníciót a hazai ellenzék szolgáltatta. Erre a legjobb bizonyíték, ahogy azt Herczog Edittől megtudtuk, hogy nem is Tavares-, hanem Göncz-jelentésnek kellene hívnunk az országot elítélő dokumentumot.
– De Mesterházy Attila azt mondta, a szocialistákat arra utasította, ne járuljanak hozzá az ország elítéléséhez. Akkor mi lehet az igazság?
– Mesterházy nyilatkozata csak a felszín, hiszen valójában pont az ellenkezőjét csinálták az MSZP-s képviselők, mint amiről az elnökük beszélt. Ez azért veszélyes, mert az európai közvélemény és jó néhány európai parlamenti képviselő nem felkészült Magyarországból, nem ismeri a hazai folyamatokat, annak hisz, ami az újságokban megjelenik, vagy amit brüsszeli párttársai mondanak.
Pindroch Tamás és Stefka István interjúját a csütörtöki Magyar Hírlapban olvashatják.