ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nem kicsi a tét - Vilnius előtti üzenet a Keleti Partnerség országainak

Az Európai Parlament tegnapi szavazásán határozott üzenetet küldött a Keleti Partnerség országainak az európai értékek, kritériumok következetes betartásáról a november végi vilniusi csúcstalálkozóra. Az üzenet keménységét alátámasztja az is, hogy a Keleti Partnerség mára már világosan három szereplő – az érintett országok, az EU és Oroszország - nyílt versenyévé vált, különféle és eltérő perspektívákkal, érdekekkel és célokkal. Schöpflin György fideszes EP-képviselő a térségben és a térségért zajló játszmák hátterére és lehetséges kimenetelére hívta fel az európai intézmények és közvélemény figyelmét - közölte portálunkkal az Európai Néppárt magyar képviselőcsoportjának sajtóirodája, csütörtökön.
Létrehozva: 2013. október 24., 10:17
nyomtat küld

"Az EU kiindulópontja volt, hogy a legvonzóbb ajánlatokat tegye az érintett hat állam - Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, Belarusz, Moldova, Ukrajna - számára, azonban az EU által tett ajánlatok mára már nem annyira vonzóak. Világossá vált ugyanis, hogy Oroszország bármilyen szorosabb kapcsolat létrejöttét megakadályozza az EU és a Keleti Partnerség országai között" - figyelmeztetett Schöpflin.

A fideszes EP-képviselő kiemelte, hogy Oroszország mind a mai napig előnnyel bír a térségben. "Moszkva igen könnyen újra kiépítheti összeköttetéseit, különösképpen az egykori nomenklatúrára, a KGB hálózatokra és a gazdasági kapcsolatokra támaszkodva" – mutatott rá Schöpflin.

Természetesen a játszma koránt sincs eldöntve, hiszen a hat állam közül egyik sem viselné szívesen azt a bizonyos moszkvai rövid pórázt, és az EU ajánlatát választva inkább saját bizonytalan függetlenségük megtartására törekednének. A néppárti politikus szerint azonban tovább árnyalja a helyzetet, hogy a Keleti Partnerség országainak az EU komplex szabályozása sem teljes mértékben elfogadható, beleértve a koppenhágai kritériumokat is.

"A tétek magasak, és a kérdés, hogy a hat állam Oroszországhoz vagy az EU-hoz fog-e kötődni, vagy a kettő között billegni, továbbra is nyitott” - figyelmeztetett Schöpflin. "Azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy az elkövetkezendő időszak inkább az ide-oda billegésről és manőverezésről fog szólni" - zárta érvelését a fideszes EP-képviselő.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések