V. Németh Zsolt vidékfejlesztési államtitkár, a város országgyűlési képviselője úgy fogalmazott: a szentgotthárdiak nemcsak szeretik, hanem ismerik is a Rábát, megvédik kedves folyójukat a környezetszennyezéstől ha kell, de az árvizek elleni védekezés is hozzátartozik az életükhöz.
Ezért is fontos szavai szerint, hogy az Európai Unió és Magyarország kormánya forrásokat adjon a helyi és térségi jelentőségű árvízvédelmi rendszerek fejlesztésére, a környezet biztonságának növelésére, az árvízvédelmi munkában részt vevő szervezetek felkészítésére.
V. Németh Zsolt hangsúlyozta: a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program pályázati támogatásával megvalósult fejlesztések hozzájárulnak ahhoz, hogy a szentgotthárdiak élete biztonságosabb legyen.
Ígérete szerint személyesen is mindent elkövet majd azért, hogy a folyó másik partján is megépüljenek azok az árvízvédelmi fejlesztések, amelyek a most megerősített árvízvédelmi rendszert teljessé teszik.
Gaál Róbert, a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója az avatóünnepségen elmondta: a beruházásnak köszönhetően 381 méter hosszúságban magasították meg a meglévő vasbeton árvízvédelmi támfalat és 1075 méter hosszan kotorták ki és szélesítették a folyómedret.
A fejlesztésnek köszönhetően egy hirtelen lehulló csapadék miatti magasabb árvíz levonulása mellett is nagyobb biztonsággal védhetik majd meg Szentgotthárdot - tette hozzá.
Huszár Gábor (független), Szentgotthárd polgármestere köszöntőjében azt hangsúlyozta: a 2009-es, rekordot döntő vízszintemelkedés és az utóbbi évek egyre nagyobb árvizei is rámutattak a szentgotthárdi szakasz árvízvédelmének gyenge pontjaira, amelyeket most megerősítettek.
A polgármester szintén fontosnak nevezte, hogy a folyó bal partján, a volt kaszagyár mellett is megtörténjen a támfalak megerősítése, amihez a 2014-2020-as uniós pénzügyi ciklusban újabb támogatást remélnek.