FIDESZ.HU > Hírek Nyomtatás
Ablak bezárása
A magyarokkal lehet jó üzletet kötni
2010 után beléptünk a stratégiai partnerség időszakába, amikor a magyar gazdaság számára meghatározó területeken működő cégek keresik az együttműködést a mindenkori magyar állammal – hangsúlyozta Orbán Viktor a Telenor Magyarország Zrt-vel kötött stratégiai megállapodás aláírása előtt.
Létrehozva: 2013. november 5., 17:21 | Utoljára frissítve: 2013. november 6., 09:15

A miniszterelnök beszédében elmondta: abban bíznak, hogy a stratégiai megállapodások klasszikus win-win szituációt fognak eredményezni, azaz senki sem gyarapodhat a másik kárára, és senki sem nyerhet a magyar emberek érdekével szemben. Ahogy egy dolgozó méltó a maga bérére, úgy egy vállalat is méltó arra a profitra, amit megtermel, és amely egyensúlyban áll az általa befektetett tőkével, energiával és szaktudással – szögezte le.

A Telenornak 3,2 millió magyar előfizetője van, „ennyi ember nem szokott egyszerre tévedni” – indokolta a kormányfő a stratégiai megállapodás aláírását a telekommunikációs céggel. Mint mondta: „joggal gondolta a magyar kormány azt, hogy a Telenor kulcsszereplője lesz a magyar gazdaságnak a jövőben is”.

Orbán Viktor komoly elismerésnek nevezve, hogy a cég Magyarországon működik, kifejtette: ez azt mutatja, hogy egy olyan társadalmat és gazdaságot építünk, amely versenyképes lehet a világ más országaival, és méltó partnere egy ilyen nagy nemzetközi cégnek.

A miniszterelnök közölte, hogy a Telenor vezetői arra a kérdésére, hogy miért írnak alá megállapodást hazánkkal, azt felelték: „a magyar munkavállalók egyszerűen jók és versenyképesek”. Ezért a kormányfő arra bíztat minden fiatalt, hogy tanuljon, végezze el az egyetemet, legyen innovatív és próbáljon a Telenorhoz hasonló cégek vonzáskörzetébe kerülni. A megállapodás részleteiről szólva Orbán Viktor kifejtette: a dokumentumban szerepel képzési együttműködés, támogatási programok a fiatalok számára, beruházási tervek és az innováció támogatásáról szóló programpontok is.

„Ha Magyarországon bárkit megkérdeznek, mit gondol a norvégokról, akkor valószínűleg mindenki pozitív elfogultságot mutatna” – emelte ki, hangsúlyozva: a norvégokról a magyar emberek fejében az él, hogy világos, ésszerű, jól érvelő, átlátható, nem korrupt és együttműködésre törekvő emberek. „Norvégiának van Magyarországon egy pozitív imázsa, amit a Telenor és a jelen megállapodás is tovább fog erősíteni” – jegyezte meg.

A különadókat érintve a miniszterelnök szólt arról is: volt vita, hiszen a magyar gazdaság talpra állítása érdekében tett 2010-es intézkedések a telekommunikációs szektort is erősen érintették. Ugyanakkor aláhúzta: e kérdésről is tárgyaltak ma, és arra jutottak, hogy minden olyan javaslatot, ami a magyar gazdaságot erősíti és nagyobb adóbevételt eredményez általában, szívesen fogad a kormány, mert ennek arányában tudja csökkenteni majd a speciális szektoriális adókat.

„Ez a megállapodás azt üzeni Magyarország minden polgárának, hogy hazánk lassan visszaszerzi elvesztett pozícióit, a magyarokkal lehet jó üzletet kötni" - fogalmazott. Az országban megindult a növekedés, pénzünk újra stabil, az infláció szinte elhanyagolható, és államháztartási hiányunk alacsony szintjével Európa első öt országában lehetünk” – fűzte hozzá Orbán Viktor.