A Civil Liciten különböző civil szervezetek szolgáltatásait vásárolhatják meg az erre nyitott vállalatok. A tárcavezető, az esemény fővédnöke kiemelte: a kezdeményezés lassan hagyománnyá válik, a jelenlegi válságos időkben is erősödni tud, és remélhetőleg a jövőben is egyre jelentősebbé válik. Úgy vélte, a Civil Licittel elindult egy folyamat, amelyet üdvözölni és támogatni kell, mert itt találkoznak a szolgáltatásaikat kínáló civil szervezetek, amelyek képességeiket, áldozatos munkájukat ajánlják fel, valamint a jó értelemben vett haszonelvű vevők, akiket nemcsak a jótékonykodás vezérel.
Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikáért felelős helyettes államtitkára beszédében hangsúlyozta: ennek a kezdeményezésnek a támogatása azért fontos, mert rámutat, hogy a civil szerveztek sikere attól is függ, hogy mennyiben teszik piacképessé a szolgáltatásaikat, és a cégek sikerességét is befolyásolja, hogy mennyire nyitottak a társadalmi kérdésekre. Fontos, hogy a civil szervezetek és a vállalatok megtalálják az együttműködés lehetőségét - tette hozzá. Azt mondta, Magyarország is akkor lehet sikeres, ha a civil szervezetek, a piacorientált cégek és az állam képes a hatékony összefogásra. A program célja, hogy mindkét fél, az üzleti és a civil szféra felismerje a kapcsolatépítésben rejlő üzleti lehetőségeket, a tapasztalatcseréből származó értékeket, valamint a társadalmi és környezeti fenntarthatóságot szolgáló programok jelentőségét.
Az elmúlt években egyebek mellett vállalati önkéntes programokat, fogyatékkal élők munkába állását segítő képzést és környezettudatosságot erősítő projekteket valósítottak meg a kezdeményezés keretében. Az elmúlt időben több mint 50 üzlet jött létre a civil és a magánszektor között, az eddigi liciteken közel 90 közepes és nagyvállalat, valamint több mint 60 civil szervezet vett részt.