FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
El kell utasítani a társadalmi feszültségeket kihasználó szélsőségeket
|
|
El kell utasítani azokat a szélsőségeket, amelyek ki-, illetve felhasználni próbálják azokat a feszültségeket, amelyek a mai magyar társadalomban jelen vannak - szögezte le az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára szerdán Budapesten. |
|
Létrehozva: 2013. november 13., 11:07 | Utoljára frissítve: 2013. november 13., 11:32 |
Az ORFK, a Magyar Rendvédelmi Kar és az Európai Roma Rendvédelmi Bajtársi Közhasznú Egyesület által szervezett, Egyenlő esélyek a rendvédelemben című konferencián Kovács Zoltán higgadt, egymásban partnert látó utat javasolt. Hangsúlyozta: az elmúlt három év fontos változásokat hozott, és elindított egy szemléletváltást, amely az élet minden területén szükséges. Ennek részeként beszélt az állami szerveknek az állampolgárokhoz való viszonyában bekövetkezett szemléletváltásról és külön szólt a rendőrség szakmai és állományi tekintélyének megerősítéséről, amelynek révén képes azt a funkciót ellátni, amelyre hivatott.
Hozzátette ugyanakkor, hogy a rendőrségnek további, az állományon belüli feladatai is vannak, mert a cigány és nem cigány rendőrök együttműködése átsugároz a cigány és nem cigány magyarok együttműködésére is. Kovács Zoltán azt mondta: a rendőrség elsődleges érintkezési felület az állampolgár és az állam között, amellyel kapcsolatba kerülve mindenki tapasztalhatja, hogy miként viszonyul hozzá az állam. Minél több cigány honfitársunk vesz részt ebben a munkában, annál hamarabb mehet végbe az a szemléletváltás, amely segíti a felzárkóztatást és amelyben partnernek tekintjük egymást - értékelte.
Az államtitkár azt mondta: arra törekednek, hogy minél nagyobb nyitottságot tanúsítson, minél befogadóbb legyen az állam, ugyanakkor nemcsak segítséget nyújtanak, hanem partnerséget, együttműködést, felelősségvállalást is kérnek.
Úgy értékelte, már rövidtávon is eredményeket lehetett elérni, és ha a három éve megszabott irányokat közép és hosszú távon is fenn tudják tartani, az elvezethet a társadalmi felzárkózáshoz, a roma integrációhoz, valamint a többségi és kisebbségi társadalmak egymás mellett élését eredményezheti. Ebben a munkában minden állampolgár segítségére szükség van - jelentette ki az államtitkár.