FIDESZ.HU > Hírek Nyomtatás
Ablak bezárása
Hatékonyabb kezeléssel a diabétesz megelőzéséért
Felvette a kormány a harcot a már több mint kétmillió magyar ember egészségét  közvetlenül is veszélyeztető cukorbetegséggel. Korai szűrésekkel, egészségfejlesztési irodák nyitásával, szigorúbb kezelési protokollal, az egészséges életmódot elősegítő intézkedésekkel segíti a diabétesz hatékonyabb megelőzését és kezelését - írja csütörtöki közleményében Nyitrai Zsolt, a Fidesz társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója.
Létrehozva: 2013. november 14., 10:38 | Utoljára frissítve: 2013. november 14., 12:39

Az előrehaladott diabétesz rendkívül súlyos egészségkárosodást okozhat, ezzel magyar családok ezreit teszi tönkre. A cukorbetegség elleni harc ezért mindannyiunk közös érdeke - hangsúlyozza a fideszes képviselő.

A politikus kitér rá, a kormányváltás óta számos intézkedés történt a betegség hatékonyabb megelőzése és kezelése érdekében. Jelentős változást történt a cukorbetegség kezelésének protokolljában. A jogszabályok ma következetesebb, szigorúbb, gyakoribb felülvizsgálatot írnak elő. Ez segíti a betegek sikeresebb kezelését és a súlyos szövődmények kialakulásának megelőzését - hívja fel a figyelmet Nyitrai Zsolt.

Emlékeztet, a népbetegségek, köztük a cukorbetegség visszaszorítására ezekben a hetekben országszerte egészségfejlesztési irodák nyílnak, ahol tanácsadással és rendszeres fizikai aktivitás programokkal várják a diabéteszeseket. A cukorbetegség elleni küzdelmet már gyermekkorban is ösztönzi a kormány; a gyermekek egészségesebb étkezését például mintamenza programmal és a magyar termelőktől származó egészséges élelmiszerek közétkeztetésben való felhasználásának ösztönzésével is segíti - olvasható a dokumentumban.

A gyermekek egészségét fokozottan veszélyeztető termékeket népegészségügyi termékadó sújtja. A rendszeres mozgást is segítik kormányzati eszközök, mint például a mindennapos testnevelés bevezetése, a tanuszodák építése, a tömegsportok és szabadidősportok kiemelt támogatása és a SZÉP Kártya program. A magyar kormány népegészségügyi törekvéseit szeptemberben az Európai Népegészségügyi Szövetség is elismerte, rámutatva, hogy minden második ember túlsúlyos, rendkívül gyakoriak a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a kettes-típusú diabétesz - zárul a közlemény.