"Úgy tűnik, hogy most a baloldali ellenzéknek még annál is kevesebb mondanivalója van, mint 2002-ben volt" - mondta a kormánypárti politikus. Hozzátette: nincs programjuk, és ebből fakadóan sem tudnak alternatívát kínálni a mostani kormány politikájával szemben, ráadásul még egymással is vitatkoznak, nem hihető róluk, hogy komoly erőt képviselnének.
Számukra nem marad más, minthogy részben egymással is versenyezve, arra próbáljanak rálicitálni, amit a másik mond gyalázkodva a kormányzat aktuális döntéseiről, vagy magukról a kormánytagokról, parlamenti képviselőikről - fogalmazott a házelnök. Megjegyezte: ilyen értelemben egy rossz hangulatú kampányra számít, viszont egyszer, végre szeretne csalódni. Azt szeretné, ha a kampány higgadt lenne, "valóban az ország által megtett három-négy éves múltról szólna, meg arról, hogy milyen esélyeink vannak a jövőre nézve" - fogalmazott Kövér László.
Az Országgyűlés elnöke az elmúlt három és fél év parlamenti munkájáról szólva azt mondta: ha csak a felületet nézzük, akkor csupa kampányattrakcióból állt, "de azért, hogyha kicsit e mögé nézünk, akkor látnunk kell azt a több száz törvényt, ami azért mégiscsak átalakította az ország életét.
"Nincsen olyan terület (...), ami ne nézne ki alapvetően másképpen, jobban, mint 2010-ben, amikor a kormányzást átvettük - hangoztatta Kövér László. Hozzátette: "óriási munka zajlott eddig is a hangoskodás, a ricsaj mögött". Az egy más kérdés - jegyezte meg, hogy "több volt a ricsaj, több volt a színészi teljesítmény, mint húsz éven keresztül megszoktuk". Szerinte ez nem utolsó sorban annak a két új pártnak köszönhető, amelyik korábban nem volt a parlamentben, a jobb oldalról a Jobbik, balról pedig az LMP az, amelyik meghonosított korábban nem látott eszközöket a parlamentben.
"Ezek ellen én személy szerint, meg a házvezetés, folyamatos küzdünk, mert azt gondoljuk, hogy mégsem cirkusz a Magyar Országgyűlés" - mondta a fideszes politikus. Úgy vélekedett:"komoly munkát nem lenne szabad "ezzel a ricsajjal elfedni", az a méltóság, amit maga az épület sugároz, ki kellene, hogy hasson a parlamenti képviselők viselkedésére.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a nagyatádi rendezvényen az MTI-nek elmondta, a következő európai uniós ciklusban legfőképpen az érzékeny ágazatok - a növénytermesztés, az állattenyésztés, a kertészet, illetve a szőlészet - kapják a legnagyobb támogatást. E mellett a fiatal gazdákat és helyben megtermelt, ott értékesített élelmiszerek élveznek kiemelt figyelmet és támogatást - tette hozzá.
Megjegyezte, "nagyobb a mozgástere Magyarországnak most, mint korábban, mert mintegy 13 százalékát a nemzeti támogatásunknak az érzékeny ágazatokra tudjuk fordítani". Ismertetése szerint a következő hét évben vidékfejlesztési célokra 12,3 milliárd euró áll rendelkezésre Magyarország számára, ami 20 százalékkal, 1,9 milliárddal több, mint a korábbi időszakban.
Mráz Ágoston politológus, a Nézőpont Intézet igazgatója a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a legutóbbi közvélemény-kutatási adatok egyértelmű Fidesz-győzelmet jeleznek, az országban nincs kormányváltó hangulat. "Bő fél évvel a választások előtt kijelenthető, hogy a jelenlegi kormányszövetség, a Fidesz-KDNP esélyes a választási győzelemre" - mondta a politológus. Hozzátette: a közvélemény-kutatási adatokból számolt mandátumbecslésük azt mutatja, hogy a jelenlegi kormányszövetség egy erős felhatalmazást, egy erős abszolút többséget, de az sem zárható ki, hogy kétharmados győzelmet szerezne az ország irányítására.