A világ évi kénsav szükséglete 45-50 millió tonna. Ennek kétharmadát az USA és a FÁK országai állítják elő egy rendkívül bonyolult és energiaigényes eljárás alapján. A pirit égetésekor keletkező gázt 400-450 fokon Gay-Lussac tornyokban alakítják nitrozil kénsavvá, és Glover tornyokban választják ki a nitrozil kénsavból a kénsavat. A folyamat ráadásul még platina katalizátort is igényel.
Valószínűleg nem becsüljük túl a felfedezés jelentőségét, ha azt állítjuk, hogy ennél nagyobb jelentőségű felfedezés valószínűleg csak a hidegfúzió felfedezése lenne.
Tekintettel arra, hogy hazánk dolomitban rendkívül gazdag és bármily meglepő, tény, hogy a föld felszínén uralkodó nyomás és hőmérsékleti viszonyok között mindmáig nem sikerült dolomitot laboratóriumban előállítani, arra kérjük a kormányt, hogy haladéktalanul szabadalmaztassa az eljárást, amellyel lehetővé válik normál hőmérsékleten, nemesfém katalizátor nélkül a kénsav előállítása dolomit és esővíz segítségével.
A szabadalomból befolyó jogdíjakból és a dolomit értékesítéséből származó bevételekből kérjük, folytassa a jóléti rendszerváltást. Keller Lászlót pedig haladéktalanul javasolja kémiai Nobel-díjra!
Valamint azt is kérjük, hogy védesse le a pirit népies nevét is, hiszen azt eddig a "bolondok aranya" néven ismerték.
fidesz.hu
Cikk: | Vegyi Laci |