A keresztény ember lehet magányos, de soha nincs egyedül, mondta Eperjes Károly a XIII. kerületi Fidesz hétvégi összejövetelén, majd hozzátette: a kereszténység közösségformáló morális feladat és kötelesség
Azért kell összejönnünk, hogy erőt adjunk egymásnak, ezt mások is lássák, és erőt gyűjtsenek - hívta fel a figyelmet a közösségi érzés fontosságára a színművész.
Eperjes nem a hagyományos értelemben vett jobb- és baloldal között látja az ellentétet, hanem a materialista és a spirituális gondolkodás között. Az ország kétharmada vallásosnak mondja magát. Ha igaz a felmérés eredménye, akkor az ország kétharmada jobboldali értékrendet vall magáénak. A baloldali érték azonban nem egyeztethető össze a hívő léttel, mert nem lehet két úrnak szolgálni. A jobboldaliság az, hogy az ember a jobbik részt választja, azaz a tízparancsolat-értékrendű morált - fogalmazott a színművész.
Eperjes Károly az Isten, család, haza sorrendben gondolkodik. Aki eszerint él az tudja, hogy ez a sorrend nem cserélhető fel. Hogy miért? A színművész erre is megadta a választ: ha a sorrendben a család kerül Isten elé, az a majomszeretet, amennyiben a haza az első az a nacionalizmus, de akinek nincs családszeretete, abban nem alakulhat ki a hazaszeretet sem.
Békés, intelligens, szív-agy harmonikus magyaroknak kell lennünk, fogalmazott a színművész. Elmondta: a félelem a sátán eszköze, aki fél nem képes szeretni. Béke csak a szereteten belül alakul ki, a félelem gyűlöletet szül.
A jelenlévők közül sokan a Hídember filmszerepéről kérdezték a színművészt.
Széchenyi Szent Istvánt tartotta a legnagyobb magyarnak - hívta fel a figyelmet Eperjes. Szent István, amikor nem talált méltó utódot, akkor nem istenkáromlásba kezdett, hanem magába nézett és azt mondta: "Uram, mi maradt nekem, hiszen a gyermekeim már mind nálad vannak? Mit kaptam még tőled? Hitemet, nemzetemet, hatalmamat" Ezen a hiten keresztül felajánlotta nemzetét, országát és hatalmát - mondta a színművész.
fidesz.hu