Magyarán: ha a szocialista Jánosi exminiszter mellbevágó javaslata zöld utat kapna, a bűncselekményekből - például olajszőkítésből, illegális fegyverkereskedelemből, befektetési csalásból - eredő milliárdokat lehetne büntetlenül hazamenekíteni a terrorveszély miatt egyre szigorúbb nyugati hatóságok elől.
Érthető persze Jánosi Györgyék aggodalma a külhonban, ott is főleg az adóparadicsomokban off-shore cégek számláin pihenő százmilliárdok sorsa iránt. Úgy tűnik, a K&H Equities brókercégnél kidolgozott, bennfenntes információkra alapozott és politikai támogatást is élvező trükkös tőzsdemanővert nem merik még egyszer bevetni a kinnrekedt piszkos pénz kifehérítése érdekében.
Emlékeztetőül: az alcsony képzettségű, ám magas politikai kapcsolatokkal rendelkező Kulcsár Attila volt a kulcszereplője annak az ügyletsornak, amelynek eredményeként a rejtélyes tulajdonosok kezében lévő amerikai Britton LLC a nagyváradi Lotus Plaza-beli üzletrészét eladta egy korábban megszüntetett volt titkosszolgálati tiszt által jegyzett dublini off-shore cég budapesti képviseletének, majd az így hazahozott, ismeretlen eredetű több mint százmillió forintért Pannonplast részvényeket vásároltak. Ez az ügy vezetett a PSZÁF elnökének megveretéséhez. Az elkövetőket a rendőrség nagy erőkkel nem találja. Kulcsár Attila bróker élete nyílt titok vol a nemzetbiztonsági hivatalnokok előtt, így érthető, hogy a nemzet brókere titkosszolgálati biztosítással lépett olajra. A Montrade ismeretlen eredetű pénzeit a Kulcsár-bizniszbe bepörgető volt titkosszolgálati tiszt Floridában sütteti a hasát ma is. Senki nem körözi őt, pedig a terrorveszély miatt Amerikában életre hívott Éberség Hivatala, a CIA és az FBI a magyar hatóságok szerződéses partnerei, ha kérték volna őket, bizonyára megmutatták volna a mi Henrikünknek, melyik út vezet Budára.
A kesze-kusza átláthatatlan brókerbotrány felderítésének ügyében jelenleg egyetlen zászlós rangban álló nyomozónak, Trapp úrnak áll a zászló. A Britton szerződéseket ellenjegyző ügyvéd felesége belügyminiszteri rangban semmit nem tesz azért, hogy Trapp zászlós válláról levegyék a feladatok egy részét. A rendőrségnél ez idő tájt a leépítés a leépülést szolgálja: csak azokat küldik el, akik a bonyolult gazdasági ügyek feltárásában tapasztalatokkal bírnak, és azokat, akik okosak és képesek lennének a csalók, szélhámosok nyomába eredni.
Az MSZP üvegzseb törvénye írott malaszt maradt, és nem csak azért, mert még a minisztériumok sem veszik komolyan. Nem teszik közzé azokat a szerződéseket sem, amelyek a jogszabály hatálya alá tartoznak. Jó, hogy lehet kötözködni Juhász miniszter családjának gyarapodása miatt, ám ennél az mégis fontosabb kérdés, hogy a Postabankért kapott több mint százmilliárd forint miként került ki a Magyar Posta Rt. mérlegéből? Hogy is szól pontosan az M5-ös autópályáról kötött kontraktus, miért engedett el a koalíció kétmilliárdos adóhiányt és a húszmilliárdos bírságot az SZDSZ közeli Zwack Péter résztulajdonában lévő szeszipari cégnek egy törvénymódosítással, miért ajándokozták meg ismét a szocialistákhoz közelálló CW-Bank adós Hargitai György cégét 800 millió forinttal?
Üvegszemmel kutakodnak itt üvegzsebekben. Nem csoda, hogy nem ismerik fel a lopott pénzt. Hiszen nincs rá írva. Csak az, hogy a bankjegyhamisítást a törvény bünteti. Nem is másolják, csak mossák.
Forrás: Torkos Matild, Magyar Nemzet, 2004. március 22.