Előzmények: a Centrum és az MSZP Csongrád megyében sajtóinformációk szerint már a 2002 áprilisa előtt választások előtt paktumot kötött, aminek a lényege az volt, hogy a Centrum országgyűlési választásokon adott támogatásáért cserébe az akkor már Centrum-párti Pászti Ágnes alpolgármesteri címet kaphat.
Pászti a szocialisták és a Centrum (valamint a Kapolyi-féle MSZDP) közös jelöltje volt 2002-ben, majd 2004 áprilisában a Bács-Kiskun Megyei Bíróság jogerősen elítélte a 2002. évi országgyűlési választásokkor elkövetett közokirat-hamisítás kísérlete bűntett miatt.
Nem hagyja ennyiben, visszavág a Centrum párt szegedi frakciója, értesült a Webrádió. Kezdeményezi, hogy hívják vissza az önkormányzati bizottságokból azokat az ellenzéki képviselőket, akik elnöki vagy alelnöki posztokat töltenek be. Az előterjesztés indoklása szerint az ellenzéki képviselők nem Szeged érdekében dolgoznak, hanem pártpolitikai céljaikat követve kampányolnak, aláírásokat gyűjtenek. A Webrádió információi szerint ezt az előterjesztést is a május 14-én este 8 órakor kezdődő rendkívüli közgyűlésen tárgyalja meg a képviselőtestület.
Az elítélt és társai a büntetlenek kontrollja nélkül szívesebben csinálná
Ha véletlenül megtörténne az, amit a Centrum frakciója - nyilván a szocialisták egyetértésével - kíván, akkor egy olyan furcsa helyzet állna elő, hogy a bizottságokban a jogerősen elmarasztalt Pászti Ágnes és az őt pozícióba helyező, vele paktumokat kötő társai, koalíciós partnere a törvényes kontroll nélkül működhetnének.
Ahelyett, hogy lemondana az, akit elítéltek.
A következő ajánlat vajon az lesz, hogy a Csillagból hozzák a szegedi városvezetőket, nem tudni - ahogy azt sem, hogy "el-e ment" az eszük...
Felnyitjuk Pásztiék szemét - hol is találják magukat
Érdemes tudni, hogy 1998-tól, az Orbán-kormány ideje alatt a Honvédelmi bizottságban Juhász Ferenc volt az alelnök, lemondását az akkori kormányoldal nem követelte - azóta jogerősen pert vesztett, mivel azt a hamis látszatot keltette, hogy Orbán Viktor antiszemita politikus
Érdemes tudni, hogy 1998-tól, az Orbán-kormány ideje alatt az Ügyrendi bizottságban Tóth András volt az alelnök. Tóth András lemondását az akkori kormányoldal nem követelte - azóta jogerősen pert vesztett, és saját költségén, fizetett hirdetés formájában közzé kellett tennie a Magyar Hírlapban, a Népszabadságban, továbbá közlés végett meg kellett küldenie a TV2 Tények, Jó estét Magyarország és Jó reggelt Magyarország című műsorai szerkesztőségének a következő szöveget: "Azzal, hogy megalapozatlanul azt állítottam, hogy az Ezüsthajó Kft. produkciójában készült Bánk bán című filmnek azért van két eltérő költségvetése, hogy ebből a költségvetésből hozzávetőlegesen 150 millió forintot kivegyenek, megsértettem az Ezüsthajó Kft. jó hírnevét. Ezért a történtek miatt ezúton sajnálatomat fejezem ki."
Érdemes tudni, hogy 1998-tól, az Orbán-kormány ideje alatt a Költségvetési és pénzügyi bizottság alelnöke volt 2001. 02-ig Keller László, lemondását az akkori kormányoldal nem követelte, pedig boszorkányüldöző tevékenységét bemutatni nem kell. Azóta feljelentésügyi államtitkárként sorra veszíti el a pereket.
A sort folytatni lehetne.
fideszfrakcio.hu