Szavai szerint joggal ijednek meg a lakosok attól, ha a mintegy 200 ezer fős vonzáskörzetű óbudai intézményből ezentúl majd a jóval távolabb lévő Szent János Kórházba kellene járniuk. "Amelynek infrastrukturális készültsége még a XX. századi színvonalat is alig éri el" - hangoztatta.
Mint mondta: felháborítónak tartja, hogy a kerületekkel való egyeztetés nélkül már két hónappal ezelőtt határozati javaslat született erről a tervről, amelyet Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes is aláírt, ugyanakkor az érintetteket a javaslatban foglaltakról nem tájékoztatták.
Tarlós István elmondta: az intézményi átcsoportosítások amellett, hogy a lakosság számára problémát teremtenek, az általános ellátás színvonalának romlását és elbocsátásokat fognak eredményezni.
Cser Ágnes, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke kiemelte: a specializáció mellett a javaslatban szerepelt a Budai Gyerekkórház, a Schöpf-Mérei Kórház és a visegrádi szanatórium gazdasági társasággá alakítását is.
Mint mondta: nem érti, hogyha ilyen nagy kórházi kapacitás van, akkor az elmúlt években miért költöttek annyit egyes intézmények fejlesztésére.
Véleménye szerint az események mögött privatizációs érdekek húzódnak meg.
Kupper András, a fővárosi Fidesz-frakció vezetője beszámolt arról, hogy a III. kerületi Fidesz aláírásgyűjtésbe kezdett a kórház "megmentéséért", a petíciót eddig nyolcezren írták alá, de "ez csak az első lépés".
A politikus azt javasolta a jelenlévőknek, hogy "ha komolyra fordul a helyzet, élő láncot alkotva védjék meg testükkel a kórházat".
MTI - fideszfrakcio.hu