- Ugyancsak sajnáljuk, hogy tekintettel az európai háborúk és diktatúrák fájdalmas tapasztalataira, nem vált lehetővé az Isten előtti felelősségre való hivatkozással annak világossá tétele: minden emberi rend átmeneti, esendő és tökéletlen, a politika sohasem abszolút - állapította meg Lehmann és Huber.
A német katolikusok és evangélikusok szükségesnek tartják ennek az átmenetiségnek a tudatosítását, sürgetik, hogy mindig az ember álljon az európai politika középpontjában. Lehetőségeik szerint hozzá akarnak járulni, hogy tudatosuljon a kontinens szellemi-lelki származása, mert csak így lehet Európa jövőjét alakítani.
A két egyház azonban egészében véve üdvözli a pénteken Brüsszelben elfogadott szöveget, amelyet a nemzeti parlamenteknek még ratifikálniuk kell, illetve egyes országokban népszavazás dönt majd sorsáról. Az EU alkotmányos szerződése az Európai Unió új jogi alapjává válhat, az európai integráció fontos lépése, a béke és az emberi jólét biztosítását szolgálja - hangoztatják a német egyházi vezetők.
MTI - fideszfrakcio.hu