"Több civil megkeresés érkezett a frakcióhoz azzal a kéréssel, kérdéssel, hogy megtámadjuk-e Demszky Gábort a rémhírek terjesztése miatt (...). Azoknak, akik feljelentést fognak tenni, a Fidesz frakció jogi segítséget fog adni, (...) ez a feljelentés a jövő héten várható - mondta Kupper András a fővárosi közgyűlés csütörtöki ülése előtt újságíróknak.
Közlése szerint "tömegével fordultak elő olyan esetek", hogy emiatt hajókirándulásokat mondtak le, éttermek ürültek ki, pénzintézetekből, adóhivatalból küldtek haza dolgozókat.
A főpolgármester által jegyzett, említett közleményben az szerepelt, hogy "az előrejelzések szerint a mai napon ismét tornádó erejű vihar várható Budapesten.".
Kupper András közölte: az egyik napilapban kedden az SZDSZ kampányfelelőse azt mondta, hogy a tornádó ötlete nem egy meteorológus tévedéséből származott, hanem kampányötlet volt.
"Ebből egyértelműen következik az, hogy itt mindenképpen a budapestiek megtévesztéséről, megvezetéséről, a szavazási hajlam befolyásolásáról van szó" - mondta.
A Népszabadságban Erdélyi Zsolt azt mondta, a tornádót nem ő találta ki, hanem (Demszky Gábor) "stábjából találta ki valaki".
A fideszes politikus elmondta, a feljelentés hivatkozási alapja a Büntető törvénykönyv 270. paragrafusa. Eszerint "aki más előtt olyan, köznyugalom megzavarására alkalmas valótlan tényt állít, hogy közveszéllyel járó esemény bekövetkezése fenyeget, vétséget követ el" - idézte a jogszabályt.
A frakcióvezető szólt a metróberuházással kapcsolatos várható közgyűlési döntésről is. Kupper András korainak, elhamarkodottnak, megalapozatlannak és - az abban szereplő összeget tekintve - túlzott mértékűnek nevezte azt az előterjesztést, melyben a közgyűlés 3,6 milliárd forintot rendelne a BKV számára a 4-es metró két megállóval, a Bosnyák térig történő meghosszabbítására. Elmondta, kedden pótkézbesítéssel kapták meg az előterjesztést.
A metróvonal zuglói meghosszabbításáról korábban Medgyessy Péter kormányfő és Demszky Gábor állapodott meg.
Kupper András közölte, nem érti, hogyan dönthet a főváros 3,6 milliárd forintról úgy, hogy tudomása szerint a nyomvonalszakaszra vonatkozó írásos megállapodást még nem látta senki.
"Azt sem tudjuk, hogy az elfogadott metrótörvényt érinti-e" - mondta, és hozzátette: az eddigi szakaszok előkészítettsége is jelentős kívánnivalót hagy maga után.
"A civil szervezetek és a főváros között folyó metróperből kiderült, hogy építési engedélyek, pontos építési tervek még mindig nem állnak rendelkezésre. Hellyel-közzel olyan tervei vannak (...) a metrónak, amelyek 4,5 méterrel húzódnak a talaj alatt, miközben a talajfelszín felett olyan házak állnak, melyek alapzata 13 méterre nyúlik le" - mondta.
Az ellenzéki frakció azzal sem ért egyet, hogy a főváros úgy akar iskolákat összevonni, hogy az intézményi racionalizációról még döntés sem született - folytatta Kupper András. Közlése szerint a 18 fővárosi szakképző intézmény összevonásával kapcsolatban nem történtek érdemi egyeztetések. Hozzátette, hogy a racionalizáció után felszabaduló iskolaépületeket az önkormányzat el akarja adni. A Fidesz-MKDSZ azt szeretné elérni, hogy az értékesítés később történjen meg, amikor az ingatlanok ára megemelkedett - közölte.
"Ha már panamázik, akkor legalább a főváros hasznára tegye azt, és ne kótyavetyélje el a fővárosi vagyont" - jegyezte meg.
MTI - fideszfrakcio.hu
Cikk: | Demszky bepánikolt |