fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Utcazene: újabb SZDSZ-es kapcsolat
2004. június 29., 08:13
A fővárosi SZDSZ frakcióvezető-helyettesének érdekeltségébe került Demszky Gábor feleségének, Németh Anikónak korábbi cége - értesült a Magyar Nemzet. A társaság tagja a 135 millió forintért utcazenét szervező szövetségnek is.

Korábban ügyvezetője és résztulajdonosa volt az International Events Hungary Kft.-nek Németh Anikó, aki már kilépett a cégből. Az idén januártól a szabad demokrata Hubert Béla által vezetett Duax Kft. lett a cég ötvenszázalékos tulajdonosa. Ismeretes, a Muzsikáló nyárelő című rendezvénysorozatra májusban, közbeszerzés nélküli pályázaton 135 millió forint közpénzt nyert a kancelláriától a Magyar Rendezvényirodák Szövetsége Egyesület (MRSZE). Ennek a szervezetnek tagja az International Events is. Az egyesület létrehozásában Németh Anikó is segédkezett. Az MRSZE tagja még az ORI Objektív Rendezvényiroda Bt. is, amelynek vezetője Juszt László felesége, Kővári Katalin, aki kapcsolattartó a pénzt biztosító Miniszterelnöki Hivatal (MeH) és az egyesület között.

A bő egy hónapig tartó, még az EP-választás előtt kezdődött utcazenei fesztivál megszervezésére egy hét állt az egyesület rendelkezésére. Összehasonlításul: a 135 millió forintnál jóval kisebb összegből más koncertszervező társaságok világhírű szimfonikus és egyéb komolyzenei zenekarokat, szólistákat léptetnek fel, finanszírozva azok utazási és szállásköltségeit.

Érdekesnek tartja az utcazenei fesztivál szervezésének körülményeit a M. É. Z. együttes. - Biztos vagyok abban, hogy nem a zenészek kapják meg a pénz nagy részét, hiszen ebben az esetben elképzelhetetlenül magas és a magyar zenei életre nem jellemző fellépti díjat fizetnének nekik - mondta a Magyar Nemzetnek Vasvári Béla zenekari tag. A M. É. Z. együttes egy hasonló jellegű fellépést 250 ezer forintért vállalna el. Vasvári nem feltételezi más együttesekről, hogy egy ilyen bulin kétmillió forintért játszanának. - Személy szerint rosszul esik, hogy az Európai Unió soros ír elnöksége alatt az ír zenét játszó M. É. Z. zenekar csak az újságokból értesülhetett a rendezvényről, holott nekünk tényleg lenne uniós mondanivalónk - fogalmazott. Elmondta, számos EU-t népszerűsítő programon zenéltek már, ebben egyrészt nagy a gyakorlatuk, másrészt tizenhat éves fennállás és hat nagylemez után úgy érzik, helyük lett volna az utcazenei megmozduláson. Különösen furcsa, hogy éppen akkor van közpénz ekkora felhajtásra, amikor a kormány takarékosságot hirdet, az elvonások és a megszorítások számos zenei rendezvényt és fesztivált hoznak nehéz helyzetbe - tette hozzá Vasvári Béla, utalva a kapolcsi Művészetek Völgye gondjaira.

Soknak tartom a 135 milliót, amit a rendezvényre költöttek, de nem baj, legyen csak jó sok pénz az ilyesmire, én annak örülnék, ha minél több magyar rockzenét és népzenét lehetne hallani - mondta Nagy Feró a Magyar Nemzet kérdésére. A Beatrice frontembere reméli, hogy a következő nemzeti kormányzat meghívja majd a Beatricét és a többi polgári körökkel szimpatizáló zenekart, és több lehetőséget kapnak arra, hogy megismerje őket a közönség. - Az a sanda gyanúm, hogy aki ezt a pénzt megkapta, az igazából nem a fesztivált, hanem a pénzt akarta - tette hozzá Nagy Feró.

mno.hu - fideszfrakcio.hu

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: Utcazene: engedély nélkül és 135 milliónyi közpénzből játszanak
Cikk: Demszkyné is húzatja a nótát az adóforintokból
Cikk: Százharmincötmillióért húzatja a nótát Jusztné cége