Ma nekünk kell felülemelkednünk individuális hajlamunkon, hogy felismerjük Magyarék népboldogító szándékát a jó állambácsi ajándékában, a kakaóbiztos óvodai komputerekben. Hogy megértsük az állampolgárok alkotmányos egyenlőségéről hangoztatott alapvetések és közpénzből százmilliókkal támogatott Wekler-birtokok ellentmondásait, a kétes forrásból beszerzett villák, a jól sikerült víkendek és az eredményes közbeszerzések összefüggéseit.
Mindezt úgy, hogy az arcunk ne piruljon el a szégyentől, ha se egy szálloda halljában, se egy ügyvédi iroda előszobájában, de még egy szálloda halljában sem futottunk össze Kulcsár Attilával. Aki akkor még nem volt bűnöző, amikor összefuthattunk volna vele, s akit csak egyszer függesztettek fel. (Ezt Bárándy igazságügy-miniszter asztaltársaságára való tekintettel és a jó hírnév alkotmányos védelme miatt most nem részletezzük, bár manapság olyan időket élünk, hogy bizonyos körülmények között még társadalmi elismertséggel is jár egy-egy kiszabott felfüggesztett ítélet.)
Magyar Bálint "szervezett felvilága", mielőtt a "Maffia-fejlesztési Bankjuk" átutalta volna az állami autópályacégnek - melynek elnöke velünk ellentétben találkozott Kulcsár Attilával - az állami milliárdokat, egy kormányülésen az úgynevezett brókerrendelettel hárította el az akadályt "a lenyúlási technika" sikeres működése elől. Az igazi "szabadrablás" csak ezután kezdődött el a brókerbotrány árnyékában.
Hogy csak néhányat említsünk: a figyelem középpontjába került MFB-ből a Siótour több tíz milliárd forintot érő balatoni ingatlanvagyonát rendeletileg meghúzott tollvonással átrakták az ÁPV Rt.-be, majd potom hárommilliárdért eladták. Akkor, amikor a köz figyelme az EP-választásra irányult.
Törvényt módosítottak a Zwack Rt. milliárdos jövedékiadó-hátralékának elengedése érdekében, kísértetiesen hasonló módon a Medgyessy-Draskovics vezette Pénzügyminisztérium Q8 fedőnéven ismert botrányához, amikor a tárca a VPOP által bíróság elé citált törvénysértő cégeket egy törvénymódosítással mentesítette a per és így a kiszabásra váró bírság megfizetése alól, sok milliárd forint bevételkiesést okozva a büdzsének.
Most, hogy az EU-hoz való csatlakozásunk miatt indokolt lenne a drasztikus létszámcsökkentés a VPOP-nál, ehelyett inkább kitalálták a standolást, hogy legyen munkájuk a fináncoknak. Persze az is lehet, hogy csupán piackutatási céllal kényszerítik részletes napi könyvelésre a vállalkozókat. Az sem kizárt, hogy a kommunikáció nem volt annyira proaktív, mint Horn Gyuláé, aki miniszterelnökként annak idején egy nyelvbotlás miatt a nagymamákat a Mahart hajói helyett a Malév járataira ültette volna fel ingyen.
Lehet, hogy most is nyelvbotlás történt. Lehet, hogy egy meleg strandolós napon - talán Mallorcán, talán másutt - egy koktél és egy unicum hatására valaki kitalálta, hogy strandoljanak a vendéglátósok is. Csak amikor papírra vetette az ötletet, kimaradt az "r" betű. Az embernek kél viccelődni kedve. Kínjában.
A baj csak az, hogy Katona Béla örökbecsű mondását, miszerint a hídverés megtörtént, mármint az alvilág és a politika között, úgy tűnik, meghaladta az idő. Ma már úgy látszik, visszatekintve az utólag igencsak elgondolkodtató olajszőkítési ügyekre, halasztott vámfizetést lehetővé tévő törvényre alapozott olajügyekre, a privatizációs visszaélésekre, a forint sávközepének eltolásán való kaszálásra, a tőzsdén közpénzből való cégfelvásárlást lehetővé tévő törvényalkotásra, nem csupán az alvilággal álltunk és állunk ma is szemben, hanem sokkal inkább a maffiaszerű összefonódásokkal. A legjobb esetben is csak lobbizással vádolható szervezett felvilággal.
Ez a fajta "bűnözés" mindig törvényesen zajlik, mindig meg lehet magyarázni a gazdasági szükségszerűséggel (szőlőtelepítésre csak tehetős agrárvállalkozónak lehet, érdemes támogatást adni). A multi állami támogatásának nincs köze a politikusfiúk lobbiszerződéséhez, avagy az apáknak nincs közük a fiaikhoz.
Magyarán, még ha bűnös módon is, de társadalmilag hasznos tevékenységet folytatnak, nő a szőlő, ráadásul a szekszárdi bor exportját növeli, magyar cégnek lobbiznak, vagyis a jogkövető magyar polgároknak is hasznuk lesz belőle.
Egyszóval: a szervezett felvilág és a hozzájuk ma már cégtulajdonosi áttétellel is köthető csoportok a törvényalkotót teszik cinkossá - úgy, hogy az adott esetben ezt fel sem ismeri -, kihasználva a kodifikáció lehetőségeit, és ezáltal kielégítve saját harácsoló ösztöneiket. Ez nagyon veszélyes folyamat, hiszen a teljes politikai elit hitele forog kockán.
Az egész úgy kezdődött, hogy olajat szőkítettek, majd a szerencsejáték-iparba fektették a pénzt, előbb testőrt fogadtak, aztán szó szerint bebetonozták vagy levegőbe röpítették a konkurenciát, majd bankalapítást fontolgattak, később parlamenti belépőt szereztek és lobbiztak, végül szívesen látott vendégek lettek Őszödön.
Ez év márciusában az egyik legnagyobb amerikai befektetési bank, a magyar pályázati eljárásokban is részt vevő Morgan Stanley a magyarországi befektetések csökkentését javasolta, az indokok között a korrupciós problémák mellett a maffia magyarországi kapcsolatait emelte ki.
Torkos Matild; Magyar Nemzet
mno.hu - fideszfrakcio.hu