Elvárható, sőt szükséges, hogy az ügyészség legalább annyit közöljön a nyilvánossággal: politikus-e a K&H egykori brókere által megvesztegetett személy - hangsúlyozta a lap érdeklődésére Demeter Ervin, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának fideszes tagja. Az Orbán-kormány volt titokminisztere szerint ez az információ nem hátráltatná a nyomozást. Az ellenzéki politikus azzal indokolta álláspontját, hogy a brókerbotrányban eddig számos MSZP-s politikus érintettségére derült fény. A választópolgárok joggal várják el, hogy tájékoztassák őket arról, ha a politikai élet valamelyik szereplője - képviselő vagy kormánytag - bűncselekmény gyanújába keveredik - fogalmazott Demeter Ervin.
Az ügyészségi nyomozók vesztegetéssel gyanúsították meg Kulcsár Attilát, a K&H Equities Rt. egykori brókerét, de ennél többet a nyomozás érdekei miatt nem közölhetek - jelentette ki lapunknak Dobos Gabriella, a Fővárosi Főügyészség (FF) szóvivője.
A vádhatóság munkatársa nem kívánt válaszolni arra, hogy miért a nyomozó hivatal nyomoz a vesztegetés miatt, és arra sem, hogy a megvesztegetett személy politikus-e vagy a rendvédelmi szerv alkalmazottja. Az ügynek nincs köze az FF kiemelt ügyek osztályán folyó, brókerügy néven ismert eljáráshoz - tette hozzá Dobos Gabriella. A Kékfény információi szerint a gyanú alapja az, hogy Kulcsár Attila tízmillió forint kenőpénzt adott át egy hivatalos személynek. A Magyar Nemzet értesülése szerint a pénzt egy kormánypárti politikus kapta a 2002-es országgyűlési képviselő-választás után.
Ügyészségi források szerint a hivatalos személyek, illetve a politikusok büntetőügyeiben eljáró hatóság gyanúja alapján már sor került egy ismert személy tanúkihallgatására is, de az ügynek továbbra is csak az exbróker a gyanúsítottja. Úgy tudjuk: a nyomozóknak Kulcsár önmagára nézve terhelő nyilatkozatán kívül más bizonyíték is rendelkezésükre áll. A bróker vallomásában említett politikus lapunk kérdésére határozottan cáfolta, hogy pénzt vett volna át Kulcsár Attilától. Hangsúlyozta: ha közölik nevét, pert indít a lap ellen.
Ismeretes: Kulcsár Attilát a K&H Equities Rt.-nél elkövetett pénzügyi bűncselekmények kapcsán húszmilliárd forint elkövetési, tízmilliárd forint kárértékű sikkasztással és pénzmosással gyanúsítja az ügyészség. Az Equities volt vezérigazgatóját, Csuka Lászlót - ő László Csaba expénzügyminiszter ajánlására került a pozíciójába - majdnem négymilliárd forintos sikkasztásra való felbujtással, Kulcsár két további munkatársát, Tóth Róbertet és Blatnyák Gábort pedig sikkasztással gyanúsítják. A brókerügyet vizsgáló parlamenti bizottság jelentéstervezetéből kiderül: az exbróker ügyfeleinek VIP-listáján szereplő társaságok és magánszemélyek egy része esetében meglehetősen erős szocialista kötődés mutatható ki.
Találhatók közöttük politikusok (Karl Imre volt szocialista képviselő, Garamszegi Gábor volt fővárosi szocialista képviselő), a szocialistákhoz közel álló gazdasági társaságok [Altus Rt. - Gyurcsány Ferenc ifjúsági és sportminiszter tulajdona; Pál és Cápa Kft., American- Hungarian Fashion House Inc. - Endrényi Éva (az MSZP elnökének hölgyismerőse) cége; Ramexa Rt. - Medgyessy Péter miniszterelnök egykori barátjának érdekeltsége; a Demisz által alapított Panoráma Szálloda Rt.], nagy befolyású médiaszemélyiségek (Forró Tamás, a Nap-kelte exriportere, Pintér Dezső, a TV2 első embere, György Gábor, a Sláger Rádió vezérigazgatója, a Népszava volt tulajdonosai, Börcsök Dezső és az ESMA Kft.), továbbá olyan off-shore cégek, ahol a tulajdonosok személye - szándékuk szerint - rejtve maradt.
mno.hu - fideszfrakcio.hu