fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Ki a titokzatos MSZP-s politikus?
2004. szeptember 20., 11:28
Lapinformációk (Népszava) szerint Kulcsár Attila hivatali vesztegetéssel kapcsolatos gyanúsítotti vallomásában Baja Ferencről (MSZP) és Molnár Csaba alezredesről is említést tett. A Magyar Nemzet szocialista forrásai szerint a politikus nevének ilyen vonatkozású "bedobása" dezinformáció, a párton belül mást emlegetnek az ügy kapcsán.

Gyurcsány Ferenc vádaskodását, miszerint az ügyészség a Magyar Nemzetben szivárogtat ki információkat a K&H-üggyel összefüggésben hivatali vesztegetéssel is meggyanúsított Kulcsár Attila vallomásából, ami az "emberek gyanúját az ügyészi szervezet politikai befolyásoltságával kapcsolatban fokozza", a Népszava abban a cikkében teszi közkinccsé, amelyben a bróker vallomásából neveket idéznek.
A Magyar Nemzet kifogásolt híre annyit közöl, hogy információi szerint egy ismert személyt tanúként már kihallgattak az ügyészek. A Magyar Nemzet úgy tudja, ez Pinizsi Hajnalka, a befektetési tanácsadó volt asszisztense. A kormány közeli napilap (Népszava) azonban nagyobb neveket "dobott be": értesüléseik szerint a bróker hivatali vesztegetésre vonatkozó gyanúsítotti vallomásában Baja Ferencre és Molnár Csabára is terhelő vallomást tett.
A kancellária politikai államtitkára egy Kulcsárnak tulajdonított határidőnapló tanúsága szerint - amelyből korábban a Figyelő közölt részleteket - hétszer találkozott a brókerrel, ebből négyszer az alkusz lakásán. Az MSZP-s politikus akkor azt mondta, hogy a bankkal, annak brókercégével, de Kulcsárral sem állt üzleti kapcsolatban, tárgyalásaik nem vezettek eredményre.
A Magyar Nemzet informátorai szerint a Baja Ferenccel kapcsolatos híradás dezinformáció, és már az MSZP-ben is futótűzként terjed annak a mentelmi joggal "védett" politikusnak a neve, aki a vélelmezett vesztegetési ügyben felbukkan. Baját a kormányfőváltás egyik nagy vesztesének tartják szocialista körökben.
Molnár Csaba alezredes, a Nemzeti Nyomozó Iroda osztályvezetője nem kommentálta a vele kapcsolatos sajtóhíreket. A lap információi szerint a nyomozó háromszor találkozott a gyanúsítottal, kétszer a rendőrségen, amikor Kulcsár Attilát a Pannonplast-részvényvásárlás vizsgálatakor tanúként hallgatták ki a pénzmosás elleni osztályon, harmadszorra pedig Bécsben, amikor őrizetbe vették a brókert.
Gyurcsány Ferenc kiszivárogtatással kapcsolatos kijelentései azért is érthetetlenek, mert a feltételezett vesztegetésről először a közszolgálati televízió számolt be: eszerint a K&H Bank volt ügyvezető igazgatóját tízmillió forintos vesztegetéssel gyanúsították meg a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal munkatársai. A szervezetet mentelmi joggal bíró személyek, képviselők, bírák, ügyészek és magas rangú rendőri vezetők által elkövetett bűncselekmények felderítésére hozták létre. A Magyar Nemzet értesülései szerint Kulcsár egy olyan iratért fizetett, amelyet később a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is felhasznált a PSZÁF-ről készített jelentéséhez. A Szász Károly akkori felügyeleti elnököt lejárató, a baloldali sajtóban népszerűsített anyag elkészítésében a nyilvánosság kizárásával működő, költségvetésből gazdálkodó szervezet volt vagy jelenlegi munkatársai működtek közre. Kapcsolódó anyagunkból fény derül arra, hogy Kulcsár Attila annak idején Szász Károly elleni csapatot hozott létre, és a Szász Károly lejáratását megcélzó csapat a Kehi-jelentést szintén kerek tízmillió forintért vásárolta meg - legalábbis a Heti Válasz korabeli értesülése szerint.

Magyar Nemzet - fideszfrakcio.hu

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: A Vörös Polip csápjában