Keller László közpénzügyi államtitkár nagy bajban lehet, tekintettel arra, hogy miközben az Orbán-kormány volt vezető politikusainak általa vélelmezett, koholt vádakon nyugvó, korrupciógyanús ügyeinek üldözését és vizsgálatát tűzte zászlajára, a közpénzügyi államtitkárság politikai főtanácsadója, Bálint Tamás több mint tízmillió forintért adta át a PSZÁF gazdálkodásának vizsgálatáról készült jelentés másolatát Kulcsár Attilának, aki nem más, mint a K&H Bank sikkasztási botrányának főszereplője. (Ez a PSZÁF-jelentés volt, ami a K&H-ügyet kirobbantotta)
Az, hogy Bálint Tamás valójában ki, az nem annyira lényeges, mint az a körülmény, hogy miközben Keller László, az ún. üvegzsebtörvény alapján hajtóvadászatot rendezett a polgári kormány tisztségviselői ellen - korrupciót kiabálva mindenhol -, addig legfőbb tanácsadója és volt munkatársa a szomszéd szobában vesztegetési pénzt fogadott el egy köztörvényes bűnözőtől, Kulcsár Attilától.
Keller rémálomtitkár úr a fától nem látta az erdőt?
Ezek szerint nem, és ha ez így van, Keller László politikai és erkölcsi felelőssége sem kerülhető meg ebben a kérdésben.
Keller államtitkár úr elhatárolódhat mindenkitől és mindentől nyilatkozataiban, ez azonban nem menti fel azon felelősség alól, hogy nem tudta (nem akarta tudni), mi történik az általa vezetett és az adófizetők pénzéből fenntartott államtitkárságon.
Ezek szerint az sem volt véletlen, hogy Kulcsár Attila főbróker a Miniszterelnöki Hivatalban kiállított belépővel rendelkezett. Minő véletlen, Keller László erről sem tudott!
"Az üvegzsebesek köztünk vannak" mondaná Rákosi Mátyás pajtás, kicsit átformálva korábbi híres mondást: a "párt ellenségei köztünk vannak".
Rákosi pajtás ezen bölcs megállapítása ma is időszerű a közpénzügyi államtitkárságra vonatkoztatva. (Ide nem értve az államtitkárság lelkiismeretes dolgozóit.)
Keller Lászlónak ott kellett volna keresni a korrupciós ügyeket, ahol vannak. Saját pártjában.
Mármost felvetődik a kérdés, hogy ugyan nem zavarja az üvegszemügyi államtitkárt, hogy általa az Orbán - kormány vonatkozásában tett feljelentések tekintetében húszból semmi, a saját államtitkárságán pedig egyből egy!
Innentől kezdve a következő kérdések adódnak a közpénzügyi államtitkárság vonatkozásban:
1. Mit keresett a PSZÁF gazdálkodásáról szóló jelentés a közpénzügyi államtitkárságon?
2. Keller László minden teljhatalommal felruházott államtitkársága minden hivatalos jelentéshez hozzájuthatott?
3. Miként juthatott hozzá Bálint Tamás a PSZÁF gazdálkodást vizsgáló jelentéshez?
4. Keller László erről tudott-e, vagy nem akart tudni?
Ezeket a kérdéseket, bizony Keller László feljelentésügyi államtitkárnak kell majd megválaszolnia.
Annak a Keller Lászlónak, aki emberek megalázásában üzletszerűen kéjelegve mások szemében kereste a szálkát nem véve észre saját üvegszemében a gerendát. Annak a Keller Lászlónak, aki miközben pénzt, időt, energiát nem sajnálva, erőnek erejével tehetséges és jóravaló emberek életének tönkre tételében jeleskedett, addig a saját államtitkársága maga lett a bűn melegágya.
Végül is csak kibújt a szög a zsákból. Merthogy a szög mindig kibújik a zsákból. Így végre igazolódott Kósáné Kovács Magda aranyigazsága is, csak másképp.
Mert csakugyan nem elég tisztességtelennek lenni. Annak is kell látszani.
fideszfrakcio.hu