Kétségtelen tény, hogy a kistelepülések egy főre jutó költsége a kis népsűrűség miatt magas, ezért működésük nem elég hatékony, elsorvasztásuk, megszüntetésük tovább növelné a Budapestiek életszínvonalát. Tekintettel arra, hogy a közvetlen módszerek (víz, villany elzárása, utak átvágása) nagy társadalmi ellenállást váltanának ki, az alábbi a kormányzat áltat szabadalmaztatott eljárást javasoljuk: béremelésre hivatkozva a kistelepüléseket anyagilag el kell lehetetleníteni, hogy az önkormányzati vagyon (épületek, úthálózat) állagát ne tudják fenntartani, intézményeiket, iskoláikat, óvodáikat be kelljen zárniuk. Ezzel a módszerrel ráadásul a felelősséget a lakosság szemében az önkormányzatokra kell hárítani, így jelentős szavazatveszteséggel sem kell számolni. A kormányzat erkölcsi veszteségének minimalizálása érdekében a lakosság figyelmét fel kell hívni pályázatokra melyekkel a kormányzat a településeket támogatja, a kihalásra ítéltetett települések ezeket önerő hiányában úgysem tudják igénybe venni.
A kistelepülések elhallgattatására az "oszd meg és uralkodj" elvet kell követni, valamint a BÉRHIKI, ÖNHIKI - Lamperth forintok - csepegtetésével pórázon kell őket tartani.
A posták bezárásával a lakosság életminőségét tovább kell rontani, ezzel motiválni a fiatalokat az elköltözésre. A helyi vállalkozókat, akik üzletükben folytatni szándékoznának a posta tevékenységét, meg kell dorgálni, velük szerződést nem szabad kötni, mert ebben az esetben nem kellő mértékben romlana az életminőség.
A súlyos problémát a magánkézben lévő vegyesboltok kocsmák jelentik. Ezek bezárására az ÁNTSZ-t kell felhasználni, kis üzletekben megvalósíthatatlan előírások kemény betartatásával, az erkölcsi, szavazat veszteség elkerülésére az EU-ra történő minduntalan hivatkozásokkal. Ez jelentős lépés az elvándorlás elősegítésére, mert az eddigi intézkedések az idősebb korosztályt elkerülték. Az élelmiszer házhozszállítást, hűtőkocsik és más teljesíthetetlen feltételek előírásával lehet elkerülni. Ezzel a módszerrel nem csak az elvándorlás segíthető elő, hanem a magatehetetlen nyugdíjasok éhenveszejtése módszerével a nyugdíjfolyósítási költségek is csökkenthetők.
Nagyon fontos a munkahelyek megszüntetése. Normális vállalkozó csak a legritkább esetben települ kisfaluba, de biztosra kell menni ezért az állami beruházásokat, beszerzéseket csak budapesti vagy külföldi cégekkel kell végeztetni. A közbeszerzési törvényben előírtak alapján ne felelhessen meg más az elvárásoknak.
Minden állami intézet, intézmény központjának Budapesten kell lenni, így el lehet folytatni a vidéki vállalkozók előretörését. Sokan élnek kistelepüléseken mezőgazdaságból, az agrártámogatási rendszer megfelelő kialakításával, a kínai csirke, szlovák tej mérhetetlen importjával rengeteg munkahelyet meg lehet szüntetni. Sajnos a vidéki lakosság öntudatos, önérzetes, nehezen adja fel lakóhelyét, egzisztenciáját, ezért a fentieken kívül további intézkedésekre is szükség van.
Megfelelően kell privatizáni a Volánt, ezzel el lehet érni a járatszám radikális csökkenését, ráadásul a felelősséget is a már privatizált cég tulajdonosaira lehet kenni. Lehetetlenné kell tenni a fenti intézkedések következtében megszűnt iskolák tanulóinak a városi iskolába történő bejárását, szakkörökön való részvételét sportolását, szüleiknek a munkahelyre történő eljutását.
A kihalt települések területét sóval be kell hinteni és felszántani, az esetlegesen visszatelepülni szándékozókat meg kell állítani. A kormányzatnak semmilyen felelősséget nem szabad magára vállalni, mindig a helyi önkormányzatokat kell hibáztatni, valamint az EU előírásokra kell hivatkozni.
Az intézkedési terv a Magyar Kormány szabadalma, más országokban felhasználni csak a szabadalom tulajdonosának írásbeli engedélyével lehetséges. A szabadalom a kormány önálló szellemi terméke, mely a nyolcvanas évek románinai falurombolás továbbfejlesztésén alapul.
Sajnos levelemhez nevet nem írhatok, mert közvetlenül érintett vagyok, s könnyen lehet, hogy ezzel az ironikus olvasói levéllel a csepegtetett kormányzati támogatástól fosztanám meg településemet.
K. F.