A stressz összetett jelenség, amely sokféle betegséghez vezethet, és bármely munkahelyen bármely dolgozót érinthet - szögezték le az aláírók.
Az egyezményt az európai szakszervezetek szövetsége (ETUC), az ipari és munkaadói szövetségek uniója (UNICE), a kis- és középvállalatok szövetsége (UEAPME) és a közérdekű, illetve részben közszolgálati vállalatok központja (CEEP) írta alá Brüsszelben.
Egyúttal kötelezettséget vállaltak arra, hogy a benne foglaltakat valamennyi általuk képviselt cég, szervezet és egyén végrehajtja. Összesen több tízezer céget képviselnek ezek a szervezetek.
A keretegyezményt megküldték az Európai Bizottságnak, amely várhatóan jogszabályjavaslatot készít belőle, és továbbítja az EU-tagországok munkaügyi minisztereiből álló döntéshozó szervnek. Ha a miniszteri tanács is jóváhagyja, unós jogszabály születhet az egyezményből.
A szociális partnerek eddig négy esetben éltek ezzel a lehetőséggel, és közülük háromból már uniós jogszabály született. Az egyik a gyermekek után járó szabadságra, a másik a részmunkaidős alkalmazásra, a harmadik a határozott idejű munkaszerződésekre vonatkozott - a távmunkáról szóló egyezményt még nem alakították át irányelvvé.
MTI - fideszfrakcio.hu