fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Távolságtartás
2004. október 14., 07:34
Gyurcsány Ferenc nem szeretné, ha a rendőrség politizálna. A rendőrség tartson rendet, nyomozzon, és barátkozzék a tisztességes polgárokkal, a politizálást hagyja rá. A miniszterelnök távol kívánja tartani a politikát a rendőrségtől, olyannyira, hogy még ő maga sem szól bele a rendvédelem tevékenységébe.

Mint mondta, nem lesznek üzenetei és nem lesznek hírvivői a rendőrség felé. Az ember örül a régi, meghitt ismerősöknek, így ezt a szöveget is lelkesen üdvözöljük. Annyit hallottunk már a politikamentes, független, polgárbarát, polgárközpontú, polgárokat szolgáló rendőrségről, hogy lassan összekeverjük a védőnői hálózattal. Másfél évtizede talpig politikamentes meg polgárbarát a mi rendőrségünk, néhány aprócska szeplőt leszámítva.
Hiszen ez a politikamentes, polgárbarát rendőrség vonszolta az aszfalton, verte véresre a Metész-tüntetőket, a hídlezárás után a Kossuth téri demonstráció résztvevőit. Ne keressünk ebben politikát, mert a fasiszta, szélsőjobb- vagy baloldali hőzöngőket soha nem bántják, velük mindig udvariasak és szolgálatkészek.
Az iraki háború elleni béketüntetést sem politikai okokból tiltották be, miként a Medgyessy háza elé tervezett demonstrációt is kizárólag szakmai szempontok alapján állították le. A törvények, esetleg a döntést hozó közeg jogi ismeretei nem tették lehetővé a megmozdulások megtartását. Nincs ezekben semmiféle politikai szempont vagy szándék.
Ahogy csak rosszindulatú jobboldaliak feltételezhetnek bármilyen politikai machinációt az izraeli államfő látogatására időzített bombasztikus terrorelhárítási akció hátterében. A tökéletesen ártatlan palesztin származású fogorvos meghurcolása szakmailag indokolt, polgárbarát cselekedet volt, a világ bármelyik bűnüldöző szerve, titkosszolgálata büszke lenne rá.
Hasonlóképpen a magyar rendőrség dicsőségére válik a Szász Károly bántalmazása ügyében bemutatott nyomozati teljesítmény is. Jó, tudjuk, az egy nehéz, bonyolult, összetett ügy, a felderítése mindenféle akadályokba meg nehézségekbe ütközik, de ahogy az áldozatot megpróbálták lejáratni, nevetségessé tenni, a merényletet elbagatellizálni, az bravúros volt.
Nem politikai hozzáállás, kizárólag polgárbarát jó szándék, felkészültség és rutin kérdése az egész.
Félünk, Gyurcsány sem az ilyen irányú politikai befolyást kívánja távol tartani. Egyéb megnyilvánulásaiból, a bíróság, az ügyészség, a köztisztviselők, a közalkalmazottak felé tett oldalvágásaiból, szurkapiszkáiból, netán fenyegetésnek is felfogható baráti figyelmeztetéseiből azt a következtetést vonjuk le, hogy a rendvédelmi szervek természetes lojalitásán messze túllévő, baloldali elfogultságát rendben valónak találja.
Sőt, igényli. Megköveteli.
Hiszen a kommunista rendőrség sem politizált, egyszerűen csak végrehajtotta a párt esedékes utasításait. Ehhez a miniszterelnöknek nem kell rendszeresen üzengetnie. Arra való a belügyminiszter, aki magas állásánál fogva amúgy is az igazság bajnoka. Lamperth Mónika ezt a Népszabadságnak adott lírai ömlengésében így fogalmazta meg: "Gyurcsány győzött, és az igazság mindig a győztes oldalán van."
Ez az ütődött közhely, a mindenkori gerinctelenek, megalkuvók, talpnyalók, pártapparatcsikok ars poeticája. De a rendőrségnek nem ezen alapelv szerint kell működnie. Az igazságot kell győzelemre segítenie, nem a nemtelen eszközökkel, pillanatnyi győzelemre vergődők önigazolását hitelesítenie.
Egyszerű ez, bár Lamperth Mónika aligha érti meg. Elfogultság nélkül tudja, nem mindegy: a férjéről az igazság derül ki, vagy az, hogy a győztes oldalon áll. Nem a politikát kell távol tartani a rendőrségtől, hanem a rendőrséget egyes politikusoktól és köreiktől.
Ez a gyurcsányi üzenet lényege.

Ugró Miklós; Magyar Nemzet

mno.hu - fideszfrakcio.hu