A Budapesti Mentőszervezet Csepeli Mentőállomása levéllel fordult a kerület képviselőihez, melyben leírták: a kocsin nincs se lélegeztetőgép, se szívritmus-szabályzó, melyek a csepeli kórházbezárás miatt jelentősen megnövekedett mentési idő miatt létfontosságúak lennének. A meglévő berendezések - EKG, infúziós pumpa, defibrillátor, vákuummatrac stb. - életkora azonos vagy magasabb az esetkocsiénál, a folyamatos használat miatt már alkalmatlanok a betegellátásra. Nincs olyan nap, hogy egy vagy több életmentő eszköz el ne romlana, előfordul, hogy egyetlen sincs működőképes állapotban - figyelmeztetnek a csepeli mentősök.
A Weiss Manfréd Kórház bezárásakor a főváros és a kerület vezetése megegyezett arról, hogy 2 db korszerű, 24 órás szolgálatot ellátó esetkocsit kapnak a csepeliek, ez azonban nem történt meg. Demszky Gábor főpolgármester ismét cserbenhagyta a csepelieket, Tóth Mihály csepeli polgármester pedig éppúgy nem kérte számon ezt az ígéretet, mint a Jahn Ferenc kórházhoz vezető egysávos Gubacsi híd kiszélesítését vagy a kórházhoz közlekedő 59-es busz járat sűrítését.
Ebben a katasztrofális egészségügyi helyzetben döntött úgy a Tóth Mihály polgármester vezette MSZP a hétfői képviselő-testületi ülésen, hogy az eddigi kétheti megjelenés helyett hetente jelenjen meg a csepeliek által az MSZP szócsövének elkeresztelt Csepel című kerületi újság. Noha a kerület rendkívül súlyos anyagi gondokkal küszködik, a pártpropaganda erősítése több tízmillió forintos pluszköltséget jelent a csepeli adófizetőknek. A Fidesz-MKDSZ frakció javaslatot tett arra, hogy ezt kirívóan jelentős közpénzt inkább a mentőautó felszerelésére költse az önkormányzat, azonban a képviselőtestület MSZP-s és SZDSZ-es tagjai ezt leszavazták.
Németh Szilárd
frakcióvezető
Fidesz-MKDSZ
fideszfrakcio.hu