Horváth Gábor, a Budapest Gyógyfürdői Rt. vezérigazgatója az MTI-nek hétfőn elmondta, hogy a tervezett három hét helyett több mint három hónapig tartott a régészeti feltárás a Rudasban. Ez idő alatt évszázadokkal a török kor előtti fürdőkultúra maradványaira leltek.
A török kori jellegű fürdő felújított gőzrészlegét a tervek szerint decemberben, az uszodát pedig hónapokkal korábban üzembe kívánták helyezni. Az elhúzódó régészeti munkák miatt a gőzrészleg csak a jövő év első negyedében, az uszoda viszont már január 2-ától fogadhatja a vendégeket.
Horváth Gábor elmondta azt is, hogy a rekonstrukciós költségek felét, mintegy 200 millió forintot vissza nem térítendő támogatásként nyerték el egy turisztikai pályázaton. Hozzátette, hogy a felújítást követően visszaállítják az 1940-es évek előtti helyzetet, s a gőzfürdőt hétvégenként koedukált formában ismét látogathatóvá teszik a nők számára is.
Megjegyezte, hogy a Rudas év eleji bezárása miatt havi 15 millió forintos veszteségük keletkezett. Horváth Gábor közölte, hogy az ugyancsak műemlék Rác fürdő felújítása egy év késéssel ugyan, de várhatóan jövőre megkezdődhet, és 2006 végére be is fejeződhet.
Ennek keretében 5 milliárd forint körüli összegből megvalósulhat a fürdő műemlék-felújítása és egy szálloda építése is. A fürdő felújításától független, a Gellért hegyre vezető sikló 1,5 milliárd forint körüli építése legalább egy évet késik.
A vezérigazgató tudatta, hogy e késlekedést az idézte elő, hogy a beruházó nem kapta meg a pályázaton elnyert 750 millió forintos Széchenyi-hitelt. A finanszírozást a gazdasági tárca jelenlegi vezetése jóváhagyta, s már csak a pénzügyi tárca november végére ígért hozzájárulására várnak.
MTI - fideszfrakcio.hu