Szó szerint:"Én azt mondom, hogy nemet kell mondani, mert nem akarok Jugoszlávia sorsára jutni". Hogy egy emberi lény hogyan juthat egy egykori szövetségi köztársaság sorsára, arról fogalmam sincs. Talán valami tudathasadásos állapot bekövetkeztétől tart a miniszterelnök, ahogy egykori déli szomszédunk is öt részre szakadt a polgárháború nyomán. Tegyük hozzá nem teljesen alaptalanul. Alig egy hete még legalábbis lebegtette, hogyan fog szavazni. A riporter kérdésére azt válaszolta, hogy szerencsére a szavazófülkében egyedül lesz. Korábban meg azt is mondta, hogy "nemekből nem lehet országot építeni". Mostanra meg Jugoszláviával fenyeget.
Ennél azonban ez a mondat sokkal súlyosabb jelenségre világít rá. Az még hagyján, és valójában nem újdonság, hogy Gyurcsány Ferenc egocentrikus személyiségjegyekkel rendelkezik, és spontán mondataiban akár országokkal méri nagyságát, az azonban, hogy a balkáni háború rémével fenyeget a népszavazás kapcsán, minden határon túl megy. Leginkább azt jelzi, hogy a kormány reálisan az igenek győzelmével és a népszavazás érvényességével számol, s most megpróbál a legősibb félelmekkel riogatni. Mindazok ellenére, hogy maga a feltételezés is abszurdum. Az Európai Unió egyik kormányfője két napja még csak nyilvánvaló valótlanságot válaszolt három nyugdíjas szervezet levelére, ma meg már irracionális kijelentéseket tesz.
Ahogy Pető Iván tegnapi inforádiós produkciója sem volt méltó egy magát liberálisnak valló párt vezetőjétől. Hosszas, a nemek mellett agitáló magyarázkodás után végül eljutott odáig, hogy kissé farizeus módon elkezdett aggódni az esetleg áttelepülő cigányok miatt. Kíváncsi vagyok, mit szólnak mindehhez az Európai Parlament liberális frakciójában!
És kíváncsi vagyok a kormánypárti kampány ilyeténvaló mélypontra süllyedése után, hogy mit is mutattak azok a kormányzat által megrendelt és titkosított közvéleménykutatások, melyek eredményét már csak a népszavazás után ismerhetünk meg, minden korábbi ígéret ellenére.
benyovszky, hirtv.net