Szijjártó Péter idézte Gyurcsány Ferencet, aki néhány hónappal ezelőtt kijelentette, hogy "több felelősséget vár a tehetősebbektől". Mint mondta, ezzel a Fidesz is egyetért, ezért lát az ügyben hitelességi és erkölcsi problémákat.
Az
Altus Luxemburg S.A.H
1998. július 10-én, "néhány nappal a Horn-kormány bukása után", alakult Luxemburgban 380 millió forint alaptőkével, a tulajdonosi kör tagja volt személyesen Gyurcsány Ferenc, valamint "cégbirodalma zászlóshajója", az Altus Rt. Az off-shore cég részben részvénycserével 40 százalékos tulajdonrészt szerzett a Motimban, 91,2 százalékot az Aldóban, illetve 50 százalék plusz egy részvényt a Perfektben. A képviselő elmondása szerint az off-shore cég 2001. november 29-én megszűnt, 100 százalékát "az Altus Rt.-re hagyva".
Abban az időben
Luxemburgban nem kellett társasági, illetve forrásadót fizetni, amely Magyarországon 16, illetve 20 százalék volt.
Az ország akkoriban még nem csatlakozott az EU-hoz, ezért az off-shore cégekről, illetve banki tranzakcióikról nem szolgáltattak ki adatokat a luxemburgi hatóságok - tette hozzá.
Szijjártó Péter kijelentéseit cégbírósági iratok másolatával is alátámasztva rámutatott: a Fidesz "hitelességi, erkölcsi aggályokat" lát. Hozzátette:
"súlyosbítja a helyzetet", hogy az érintett személy ma miniszterelnök.
A Fidesz három kérdést intéz a kormányfőhöz, amelyekre Gyurcsány Ferencnek kötelessége válaszolni.
Miért volt szükség arra, hogy az off-shore cég tulajdonrészt szerezzen három olyan magyarországi társaságban - a Motim, az Aldo és a Perfekt - ahol Gyurcsány Ferencnek személyes, vagy cégein keresztül közvetett érdekeltsége van? Honnan származott a luxemburgi cég megalapításához szükséges 380 milliós alaptőkéjére, amikor az Altus a kimutatások szerint nem rendelkezett ezzel?
Történt-e adófizetési kötelezettség kikerülése?
Mennyit nyert ezen Gyurcsány Ferenc üzlettársaival, s mekkora adóbevételtől esett el a magyar költségvetés, a magyar emberek?
fideszfrakcio.hu