InfoRádió Aréna, 2004. december 15
"Azt láttam a nemzetközi tapasztalatokban, mert ez egy nagyon jól működő és létező intézmény. Létező intézmény az Egyesült Államokban, létező intézmény Európa nyugati felén, hát miért ne lehetne akkor ez Magyarországon is. Gondoljunk csak arra, hogy mondjuk Kissinger vagy Madleine Albright, de hány nemzetközi feladatot látott el az éppen soros amerikai elnök kérésére, de ugyanígy Jimmy Carter is. Vagy, ha meg megnézzük a franciáknál Raymond Barre, vagy az olaszoknál Fanfani, aki ugye több posztot is betöltött, volt külügyminiszter, pénzügyminiszter és miniszterelnök is többször.
Egyfajta bizalmi töke
Tehát ezek olyan példák, amik arra utalnak, hogy a nemzetközi kapcsolatokat minden ország valamilyen módon szeretné hasznosítani a javára és én ezt a legtermészetesebb dolognak tartom, hogyha én évek alatt fölhalmoztam egyfajta bizalmi tőkét, egyfajta kapcsolati tőkét a világ különböző országaival. Legyen ez az indiai kormánypárt és az indiai miniszterelnök, vagy legyen ez a kínai elnök, vagy Putyin vagy legyen ez Európa bármelyik jelentős országának a vezetője, akkor nekem majdnem, hogy kötelességem, hogy ezeket a kapcsolatokat hasznosítsam az ország érdekében.
Veszi a nyakába az országot
Tehát adott esetben egy-egy feladattal konkrétan vagy egyszer csak, egyszerűen csak a jószolgálat érdekében a magyar gazdasági kapcsolatok előremozdítása érdekében veszem a nyakamba az országot és megyek különböző területekre."
fideszfrakcio.hu
Cikk: | Százmillióért teremt imázst Magyarországnak a bukott kormányfő |
Cikk: | Haverok, buli, hanta: Kuba, a Riviéra és Mallorca után Medgyessy megint fincsibe utazik? |