Balog Zoltán a sajtótájékoztatón elmondta: az alapítvány Sunyovszky Sylviát és Vizkelety Mariannt kérte fel, hogy szervezzék meg a fórumot.
Sunyovszky Sylvia, a németajkú gyülekezet templom-konferenciaközpontjában az előzményekről elmondta, hogy 2003-ban kérte fel Orbán Viktor, a Fidesz elnöke arra, hogy a civil szervezetekkel tartsa a kapcsolatot. Kiemelte, hogy az országban számos olyan "rendkívül tehetséges és öntevékeny" ember van, aki fel tudja mérni azt, hogy környezetében mi az a gond, amire fel kell hívnia a társadalom figyelmét.
"Azért fontos, hogy mi a civil szervezetekről tudjunk, hogy a munkájukat elismerjük, megsegítsük" - tette hozzá.
Megjegyezte azt is: a polgári lét alapja, hogy a számos civil szervezet jól működik egy demokráciában.
Barthel-Ruzsa Zsolt, a CEF szóvivője szerint a szervezet célja többek között a civil társadalom erősítése, a civil érdekek közvetítése, aktív segítségnyújtás pályázati, jogi, szervezési és szervezet-alakítási ügyekben, a civil-oktatás és továbbképzés különböző szintjeinek, szintereinek támogatása.
A szervezetről elmondta még, hogy összesen huszonkét tagja van, amely a Polgári Magyarországért Alapítvány képviselőjéből, az alapítvány által felkért nyolc civil szakértőből, valamint az egyes civil területeket reprezentáló, összesen tizenhárom szervezet képviselőjéből áll.
A CEF vagyonnal és bevétellel nem rendelkezik, működésének költség-fedezetét az alapítvány biztosítja - tette hozzá.
A CEF testületi ülése elfogadott éves munkaterv szerint, folyamatos, szükség szerinti gyakorisággal ülésezik.
Újságírói kérdésre a szóvivő elmondta: a CEF a "Nemzeti Konzultációs Testülettől függetlenül működik".
Balog Zoltán kiemelte, hogy a Polgári Magyarországért Alapítvány 2005-ben jelentős összegű pályázatot írt ki civil szervezetek részére. Megjegyezte, hogy a Polgárok Házában már működik egy, a pályázatok megírását segítő iroda.
A CEF-hez csatlakozni lehet a alapitvany@szpma.hu e-mailcímen.
MTI - fideszfrakcio.hu