Ő az, akiről ügyészségi vallomásában Kulcsár Attila azt állította, hogy segített neki kapcsolatot teremteni egy főrendőrrel. Ő az, akiről most olyan fényképek jelentek meg, amelyek arról tanúskodnak, hogy igen jó viszonyban volt Kulcsár Attilával és a pénzmosásban kulcsszerepet játszó, jelenleg szökésben lévő Schönthal Henrikkel. Ő az, aki most nem kíván nyilatkozni.
Megszólalt viszont tegnap a parlamentben Gyurcsány Ferenc kormányfő, aki semmi kivetnivalót nem talál abban, hogy különféle fogadásokon valaki találkozott Kulcsár Attilával. Kitért arra, hogy 2003 óta köztudomású, Jegesy András ügyvédként szerződéses viszonyban állt a K&H Bank Rt.-vel. A fideszes Répássy Róbert kérdésére kijelentette, nem kezdeményezi Lamperth Mónika felmentését. Ezek után könnyedén nevezhette nemtelen támadásnak a hiteles fotók közlését a miniszterasszony.
Nem tudjuk, milyen elv alapján állították össze a meghívottak listáját a Britton Kft. születésnapjára, de tartunk tőle, nem azokat a személyeket invitálták, akik akkor ügyvédként a K&H-nak dolgoztak. Ebben az esetben ugyanis az összejövetelre nem csupán húsz, hanem több száz fő érkezett volna. A bulin akkor - a már említett személyeken és a Britton Kft. vezérkarán kívül - nem lett volna jelen Puch László szocialista pártpénztárnok, Baja Ferenc államtitkár, Kodela László volt helyettes államtitkár, Kovács László EU-biztos hölgyismerőse és Karl Imre egykori MSZP-s honatya. De ezt nyilván Gyurcsány(i) is tudja. Hiszen a szocialistáknál mindenki tud mindent mindenkiről. Egymásról is gyűjtik az információkat, vastagodnak a dossziék. Lamperth Mónika sem véletlenül belügyminiszter még, holott a miniszterelnök, ha tehette volna, már régen menesztette volna, a sikeres tavalyi puccsa után be sem válogatta volna kormányába. Valakik ugyancsak ragaszkodhatnak hozzá.
Képzeljük csak el, mi lett volna, ha a Britton-féle szűk körű összejövetelen készült fotókon Pintér Sándor volt belügyminiszter felesége, a Fidesz politikusai, köztük a párt pénztárnoka és az Orbán-kormány államtitkárai szerepelnének. Akkor vajon mit mondott volna a parlamentben a miniszterelnök? Miről írnának a balliberális sajtó pártállami maradványai, Aczél Endre, Bolgár György, Németh Péter és a többiek? Még a csapból is ez folyna, de így csupán kétséges hitelességű taggyűlési jegyzőkönyvek árasztják el a média minden zugát, holott a most előkerült fényképek beszédesek és cáfolhatatlanok. Nyakó István, az MSZP szóvivője úgy véli, a fotók csupán a figyelemelterelést szolgálják. Úgy látszik, szerinte csak az a hír, ami Orbán Viktorral kezdődik, szőlővel folytatódik és Lévai Anikóval végződik.
A nyilvánosságra került fényképek azonban minden épeszű ember számára ikonok, amelyeket akár a nemzetbiztonsági szolgálatok illetékesei is tanulmányozhatnának - ha másért nem, legalább azért, hogy megtudják, hogyan is néz ki a milliárdokat tisztára mosó Schönthal Henrik. A fotók ugyanis valós képet mutatnak a politika és a szervezett bűnözés közötti - Katona Béla egykori MSZP-s titokminiszter által említett - hídverésről.
Villányi Károly; Magyar Nemzet
mno.hu - fideszfrakcio.hu