Jegesy a "politikai szélhámosság célkeresztjében"
Lamperth Mónika szerint a Fidesz "egy politikai szélhámosság folytán" célkeresztbe állítja férjét, Jegesy Andrást "egy olyan dolog miatt, ami azt gondolom, bármikor bárkivel előfordulhat", nevezetesen, hogy egy fogadáson lefényképezik, és utána ebből messzemenő következtetéseket próbálnak levonni. - Ez politikai szélhámosság, semmi jelentősége nincs annak, hogy 2002 decemberében egy fogadáson ki kivel koccintott, vagy kivel kávézott - hangsúlyozta a belügyminiszter a Nap-kelte mai adásában.
- A férjemnek semmilyen viszonya, semmi köze nincs a brókerbotrányhoz. Nem tulajdonítok jelentőséget az ilyen fényképeknek, huszonöt éve vagyunk házasok. Én őt kívül-belül alaposan ismerem. Becsületes, tisztességes, egyenes ember, az volt világ életében - jelentette ki a Nap-kelte mai adásában a belügyminiszter, aki a beszélgetés későbbi részében viszont elmondta: a Britton-fogadásról nem is tudott addig, míg a Magyar Nemzet fényképei meg nem jelentek.
Lamperth Mónika a műsorban hangoztatta: férjének és neki nincs és nem is volt semmi takargatnivalója. - Minden egyes kérdésre, ami korábbi ilyen maszatolós állításokkal kapcsolatban fölmerült, korrekt, világos, egyértelmű választ adott. Nem igaz, amit Répássy Róbert állít, miszerint korábban nem ismerte el, hogy ismerte ezeket az embereket. Ez egyszerűen nem igaz - ismételte a belügyminiszter, aki kijelentette azt is: annak idején Répássy Róbert miden egyes írásban feltett kérdésére válaszolt. Csakhogy a miniszter 2003. augusztusi, a távirati irodához is eljuttatott válaszlevele nem erről tanúskodik: Lamperth akkor "félreérthetetlen politikai jellege és negatív célzatossága miatt" elutasította a fideszes képviselő hozzá intézett kérdéseit.
Jegesy és a Britton
Lamperth Mónika válaszlevelében azt elismerte: férje 2003 március 1-jéig valóban egy olyan ügyvédi iroda tagja volt, amely - a K&H volt vezetőinek ajánlására - egy rövid ideig a Britton cégtől bérelt irodarészt. "Férjem március 1-jét követően különvált ügyvédtársától, és önálló irodát tart fenn Budapesten. Sem a brókercéggel, sem a Brittonnal nincs ügyvédi szerződése, még munkajogi vagy peres ügyek vitelére sem" - írta akkor. (Csak emlékeztetőül: az a brittonos ünnepség, melyről a Magyar Nemzet fotókat közölt, még 2002-ben volt.) A köztelevízió mai műsorában az irodabérlettel kapcsolatban úgy fogalmazott: nem a férje bérelte a helyiséget a cégtől, hanem csupán tagja volt a bérlő ügyvédi irodának, s a bérleti ajánlattal sem őt, hanem a társát keresték meg. - Átmeneti lehetőségnek gondolták. Egyébként a férjem néhány hónap múlva úgy döntött - vagyis igazából nem ő, hanem ügyvédtársa -, hogy szétválik az iroda, mert én azt kértem, hogy ne vállaljon állami megbízást - magyarázta a miniszter, aki arra kérdésre, hogy a férje eljárt-e a Britton ügyeiben, nemmel válaszolt. Kijelentette továbbá azt is: ha férje tudott volna a Britton-ügyekről, "mint jogkövető állampolgár megtette volna a szükséges lépéseket".
Jegesy és Kulcsár
Mikor az újságírók a Magyar Nemzet cikkére utalva feltették a kérdést, hogy segített-e Jegesy Kulcsárnak megismerkedni egy főrendőrrel, Lamperth kijelentette: ha a Magyar Nemzet állításait tételesen kell cáfolnia, akkor "azt mondom, hogy ez a műsor diszfunkcionál". - Egyébként nem. De én hadd kérjem azt, hogy a Magyar Nemzet összes állítását most itt ne vegyük végig. Egyet ígérek. Ha kell, minden egyes ilyen kérdésre írásban tételesen választ adok - tette hozzá.
Újságírói kérdésre, hogy ismerte-e Jegesy Kulcsár Attilát, a miniszter úgy válaszolt: "Hát persze hogy ismerte. Hát koccintottak." Azt is mondta viszont, hogy nem volt köztük üzleti kapcsolat, sem baráti. A miniszter egyébként - mint fogalmazott - nem tulajdonít jelentőséget annak, hogy egy fogadáson ki kivel koccint, kávézik. - Most, mikor megjelentek a fotók, megkérdeztem tőle, hogy egyáltalán, emlékszel-e arra, hogy hol volt és milyen körülmények között ez (a fogadás), és azt mondta: igen, emlékszik, hogy valamikor 2002 végén volt egy olyan fogadás, ahol körülbelül 100-150 ember volt, és igen, emlékszik, hogy ott koccintott sok-sok emberrel. Többet nem kérdeztem tőle - jelentette ki a miniszter, aki arra a felvetésre, hogy mások 20 meghívottról beszélnek, annyit válaszolt: ez mégiscsak 2002 végén volt, hosszabb idő elmúlt már azóta. - Ő, mint ügyvéd, természetesen fogadásokra eljár. Tehát nem gondolom, hogy minden ilyen fogadásra neki részletesen vissza kellene emlékezni. Azért szeretném megismételni, hogy nem tulajdonítok ennek jelentőséget, mert most a kérdéseikből is az sugárzik, minthogyha önmagában az, hogy ő elment egy fogadásra és ott koccintott, az olyan cselekmény lenne, amiért magyarázkodni kell - hangoztatta Lamperth Mónika.
A riporter utalására - aki Kósáné Kovács Magda (MSZP) a Tocsik-ügy kapcsán tett kijelentését idézte, miszerint "nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani" - a miniszter felháborodva kérdezett vissza: - Az, hogy valaki elmegy egy fogadásra, és ott lévő emberekkel koccint, attól már a tisztességtelenség látszatát vállalja magára?! Ezek után azt kell mondjam, senki ne menjen sehova, ne koccintson senkivel, mert nem lehet tudni, két év múlva mi derül ki róla, és utána jól megnézheti magát, hogyha ott lefényképezik, hogyan fogja ezt megmagyarázni - hangoztatta Lamperth Mónika.
Forrás: MNO