fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Maffiamódszerek a Jegesy-Kulcsár-Lamperth Bermuda-háromszögben
2005. április 22., 12:43
Amíg Lamperth Mónika felügyeli azt a rendőrséget, aminek éppen az lenne a feladata, hogy a férjének, vagy a helyettes államtitkárának az esetleges szerepét kivizsgálja a K&H ügyben, mi addig attól félünk, hogy a Lampert-Jegesy-Kulcsár Bermuda-háromszögben elveszik az igazság - mondta Répássy Róbert sajtótájékoztatón miután a Magyar Nemzet pénteken újabb részleteket közölt Kulcsár Attila gyanúsítotti vallomásából.

A Magyar Nemzet által közölt jegyzőkönyvi részletekre hivatkozva a Fidesz frakcióvezető-helyettese azt mondta, hogy "az egész rendőrségi ügynek az volt a célja, mint a sajtókampánynak, azaz, hogy ellehetetlenítsék a PSZAF vizsgálatát".
Ezzel összefüggésben kitért rá, hogy a milliárdos sikkasztással vádolt Kulcsár Attila, a vallomásában "személyes jó ismerősének" nevezett Jegesy segítségével 2003. május végén vagy június elején telefonon kapcsolatba lépett Ferenczi Lászlóval, a Belügyminisztérium jelenlegi helyettes államtitkárával és vele a PSZÁF-vizsgálat eredményének rendőrségi fogadtatásáról beszélgetett.
Répássy Róbert elmondta, hogy a Kulcsár Attila vallomásában szereplő Ferenczi László "a kérdéses időpontban az Országos Rendőr-főkapitányságnak azt a részlegét vezette, amely a K&H-ügy nyomozását végezte". "Ezt a Ferenczi Lászlót hozta össze - a vallomása szerint - Jegesy András Kulcsár Attilával" - tette hozzá.
A képviselő érdekes momentumnak nevezte, hogy az a Bálint Tamás, akiről úgy beszélnek, hogy Ferenczivel fölvette a kapcsolatot, "nem más, mint Keller László, pillanatnyilag hivatali visszaéléssel gyanúsított egykori munkatársa".
A politikus a polgári napilapban megjelent dokumentumra hivatkozva azt is elmondta, hogy Jegesy András a maffiaellenes központot irányító Bácskai Jánoson keresztül üzent az épp szökésben lévő és Bécsben tartózkodó Kulcsár Attilának, "hogy meg ne próbáljon hazamenni".
"Ami ebből kibomlik, ne szépítsük, nyugodtan maffiamódszereknek lehet nevezni. Ezek a kőkemény maffia módszerei: ügyvéden keresztül egy bűnözőt összehozni egy főrendőrrel, azzal a főrendőrrel, aki a nyomozást felügyeli, aki a bűnözővel szembeni büntetőeljárás megindításáról hatáskörrel rendelkezik" - mutatott rá.
Répássy Róbert "életszerűnek" tartja Kulcsár vallomását, hiszen Ferenczi László életpályája Kaposváron indult, ahonnan Lamperth Mónika és Jegesy András is származik. Ezzel kapcsolatban emlékeztetett arra is, hogy Ferenczi László karrierje ezt követően egészen a Lamperth Mónika vezette Belügyminisztériumig ívelt.
Répássy Róbert szerint a Magyar Nemzetben megjelent vallomásrészletek magyarázattal szolgálnak arra, "hogy miért is kellett a PSZÁF ellen kampányt indítani, miért is kellett a pénzügyi felügyelet vezetőit eltávolítani. Úgy fogalmazott, az idézett jegyzőkönyvi kivonatok arra is választ adnak, miért indította meg László Csaba akkori pénzügyminiszter rögtön a kormányváltást követően a Szász Károly elleni támadást; miért került sor a felügyeleti vezető leváltására; miért gyűjtött a Keller László-féle közpénzügyi államtitkárság adatokat a PSZÁF vezetőiről.
A fideszes honatya véleménye szerint "a helyzetnek az a fonáksága, hogy éppen annak a rendőrségnek kellene Lamperth Mónika férjét vagy a Belügyminisztérium államtitkárát meggyanúsítani (...), amely rendőrséget Lamperth Mónika felügyeli".
"Amíg Lamperth Mónika felügyeli azt a rendőrséget, amelynek éppen az lenne a feladata, hogy a férjének vagy a helyettes államtitkárának az esetleges szerepét kivizsgálja a K&H-ügyben, mi attól félünk, hogy a Lamperth-Jegesy-Kulcsár bermudaháromszögben elveszik az igazság" - hangsúlyozta Répássy.
Hozzátette: "Ezért is szólítjuk fel sokadszor a miniszterelnököt, hogy ennyi napvilágra került információ alapján mentse fel a belügyminisztert."
A Fidesz képviselője emlékeztetett Gyurcsány Ferenc egyik korábbi nyilatkozatára, miszerint ha tudomást szerez bármi olyan tényről, amelynek alapján azt kell feltételezze, "hogy meg nem engedhető viszony állt fenn kormányának bármely tagja és a jogi normákat be nem tartó személyek között, akkor cselekedni fog".
"Miniszterelnök úr, cselekedjen, itt az idő, hogy ezek alapján az új információk alapján a belügyminisztert eltávolítsa a rendőrség felügyeletéről!" - mondta Répássy Róbert.

fideszfrakcio.hu

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: Jegesy koccint, Jegesyné belügyminiszter tagad, Kulcsár vall
Cikk: Jegesyék és a Britton