Répássy Róbert emlékeztetett, hogy ezek voltak azok a jegyzőkönyvek, amelyeket a brókerbotrányt kivizsgáló bizottság ellenzéki tagjai két alkalommal is meg akartak tekinteni. Miután ezt nem tehették meg, az ellenzéki képviselők pert indítottak, amelynek végén a bíróság kimondta, hogy a vizsgálóbizottság tagjaiként betekinthettek volna a jegyzőkönyvekbe.
A képviselő kijelentette, az említett jegyzőkönyvek megsemmisítése után a Fidesz úgy látja, hogy a K&H-ügyben az MSZP a rendőrséget és a titkosszolgálatokat takarítóbrigádként használja, amelynek az a feladata, hogy az érintett kormánypárti politikusok nyomait eltüntesse. Répássy Róbert emlékeztetetett, hogy a rendőrség annak idején az ügyben érintett Kulcsár Attilát, El Abed Hassant és Schönthal Henriket is engedte külföldre távozni, sőt Kulcsárt a titkosszolgálatok még a határig is elkísérték. Mint mondta, a titkosszolgálat arra hivatkozik, hogy az iratokat azért semmisítették meg, mert az ügyet lezártnak tekintették. De hogy lehet azt állítani, hogy az ügyet lezárták, amikor még Szász Károly támadóinak felderítését sem sikerült végrehajtaniuk? - tette fel a kérdést Répássy Róbert.
Demetr Ervin kijelentette, hogy az iratok eltakarítására politikai szempontok szerint került sor, és a felelősök a politikai vezetés körében keresendők. 2003 nyarán, amikor a pénzügyi felügyelet vezetőjét brutálisan bántalmazták, az ügyben Medgyessy Péter utasítására titkos nyomozás indult, aki azt kérte a rendőrségtől és a titkosszolgálatoktól, hogy találják meg a támadót és a felbujtókat. Ezt a feladatot mindeddig sem a rendőrség, sem a titkosszolgálat nem végezte el - mondta el Demeter Ervin.
A képviselő emlékeztetett, hogy a nyomozás során derült fény az úgynevezett bróker ügyre, ahol mintegy 16 milliárdnyi közpénz tűnt el. A sikkasztás gyanújának felmerülése után néhány nappal Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár titkos találkozón vett részt Kulcsár Attilával, akinek telefonbeszélgetéseit ekkor már lehallgatták a szolgálatok. Az is kiderült, hogy az államtitkár szocialista politikusok érintettségéről érdeklődött Kulcsár Attilától. Példátlan, hogy egy műveleti feldolgozás alatt álló ügyben egy államtitkár hallgatja meg a célszemélyt - hangoztatta Demeter Ervin. Hozzátette: időközben több szocialista képviselőről kiderült, hogy máig tisztázatlan kapcsolatokat ápoltak Kulcsár Attilával. Ezeknek a kapcsolatoknak a kivizsgálására parlament vizsgálóbizottság alakult, amelynek munkáját a kormánypárti képviselők ellehetetlenítették, és nem voltak hajlandók tisztázni magukat. A bizottság elnöke kérte, hogy az ellenzéki képviselők betekinthessenek a Kulcsár Attila telefonbeszélgetéseinek lehallgatásáról készült jegyzőkönyvbe, amit Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár megtagadott, amivel csak megerősítette a gyanút, hogy a jegyzőkönyvek szocialista képviselőkre terhelő adatokat tartalmazhatnak. Tegnap pedig az is kiderült, hogy ugyanezeket a jegyzőkönyveket Tóth András tudtával semmisítették meg, ami tovább erősíti a gyanút, hogy az iratokban olyan adatok lehettek, melyek kellemetlenek Gyurcsány Ferenc kormányára nézve - mondta Demeter Ervin.
Mindezek után Tóth Andrásnak távoznia kell beosztásából, nem maradhat a helyén. Gyurcsány Ferencnek pedig válaszolnia kell arra a kérdésre, hogy tudott-e az iratok megsemmisítéséről, és ha nem tudott erről, akkor helyesnek tartja- ezt az eljárást. Ha Gyurcsány Ferenc nem ért egyet Tóth András irateltakarító szerepével, akkor leváltja az államtitkárt, ha Tóth András a helyén marad, az azt jelenti, hogy Gyurcsány Ferenc egyetért ezzel az eljárással, azaz cinkossá válik az irateltakarításban - jelentette ki Demeter Ervin.
fideszfrakcio.hu