fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Egy ilyen botrányba bármelyik kormány belebukna...
2005. május 9., 15:17
Múlt héten a Nemzetbiztonsági Hivatal munkatársai elismerték, hogy a Kulcsár Attila és társai lehallgatásáról készült 595 jegyzőkönyvet megsemmisítették. Ez olyan botrány, amibe nemcsak egy államtitkár, hanem a kormány is belebukna bárhol a világon - mondta napirend előtti felszólalásában Áder János a Fidesz frakcióvezetője.

Röviden idézzük fel a tényeket, hogyan is jutottunk el idáig. 2003 júniusában kiderült, hogy az Állami Autópálya-kezelő Rt. 16 milliárd forintnyi közpénzt biztosított egy magáncég részvényvásárlásaihoz. Tény, hogy erre úgy kerülhetett sor, hogy az említett cég a korábbi utófinanszírozásról előfinanszírozásra tért át, amire az Állami Számvevőszék megállapítása szerint semmilyen szakmai oka nem volt, viszont nagy segítséget jelentett ahhoz, hogy a közpénzt magán célra lehessen felhasználni. Tény, hogy a közpénzek törvénytelen felhasználását egy 2002 decemberében kiadott kormányrendelet is elősegítette. Tény, hogy a kormányrendelet megszületésének indokait azóta sem ismerjük, mert a szükséges iratok átadását a vizsgálóbizottságnak a kancellária megtagadta. Tény, hogy a két autópálya-építéssel foglalkozó állami cég vezetőségébe Medgyessy Péter a kormányváltás után kormánypárti politikusokat ültetett.
Tény, hogy a pénzügyi felügyelet elnökét, Szász Károlyt, aki feltárta a bűncselekményt, a nemzetközi tiltakozás ellenére elmozdították hivatalából, ahelyett, hogy megjutalmazták volna. Tény, hogy a Kulcsár Attila vallomásaiban több szocialista politikusról is azt állította, hogy jelentős összegeket adott át nekik.
Tény, hogy az egyik lehallgatási jegyzőkönyvben szó esik egy bizonyos Gyurcsányiról, akiről azóta sem tudjuk, ki lehet. Tény, hogy Gyurcsány Ferenc előbb tagadta, hogy bármilyen kapcsolatban állt volna Kulcsár Attilával, majd elismerte, hogy egyik cége üzleti kapcsolatban volt az egyik Kulcsár Attila által irányított céggel.
Tény, hogy Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár a botrány kirobbanása előtt találkozott Kulcsár Attilával. Tény, hogy Tóth András nem tett feljelentést Kulcsár Attilával szemben. Tény, hogy az általa felügyelt hivatal csak tizenegy nappal a találkozó után tett feljelentést. Tény, hogy eközben Kulcsár Attila elhagyhatta az országot, és a nemzetbiztonsági hivatal munkatársai a határig kísérték, de távozását nem akadályozták meg. Tény, hogy Kulcsár távozását megelőzően telefonját lehallgatták. Már csak ezért is megmagyarázhatatlan a Nemzetbiztonsági Hivatal viselkedése.
Tény, hogy a vizsgálóbizottság tagjai szerették volna megismerni a lehallgatási jegyzőkönyveket. Tény, hogy ezt Tóth András államtitkár ezt törvénysértő módon megtagadta. Tény, hogy a vizsgálóbizottság ülésére egyetlen kormánypárti politikus sem ment el, és a kormány komoly erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy fideszes politikusokat is hírbe hozzon. Tény, hogy a polgári kormány tagjai közül mindenki megjelent a vizsgálóbizottság előtt, ugyanis nekünk nincs takargatni valónk.
Tény, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal 2004 végén a lehallgatási jegyzőkönyveket megsemmisítette. Tény, hogy Tóth András azt állítja, hogy erre őt törvény kötelezte. Tény, hogy Tóth András hazudik. Tény, hogy a világon mindenütt egy ilyen ügybe nemcsak az államtitkár, de a kormány is belebukna. Amit a kormánypárti politikusok a K&H-ügyben művelnek az nem más, mint bűnpártolás. Ígérhetem, ha jövő tavasszal megalakul a polgári kormány, akkor első dolga lesz a bűnösök felelősségre vonása.

fideszfrakcio.hu

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: A bűnpártolók az MSZP soraiban vannak
Cikk: Gyurcsányi és a takarításügyi államtitkár
Cikk: Áder János: Bűnpártolás a Kulcsár-jegyzőkönyvek megsemmisítése
Cikk: Munkában a szocialista nyomeltakarító-brigád