Magyar érzi a felelősségét az érettségi botrányban, óvatlanul meg is jegyezte egy interjúban: lehet, hogy a székébe kerül az ügy. Majd miután belegondolt a következményekbe, hogy tudniillik lemondása egyben a politikusi karrierje végét is jelentené, leszögezte: nem mond le.
Nem mondott le akkor sem, amikor közvetlen munkatársai víkenden múlatták az időt az oktatási tárca egyik nagy beszállítója meghívására. Magyar Bálint kakaóbiztos, hogy miniszter marad. Még akkor is az marad, ha kabaréba illő pillanatfelvételt tett közzé egy talán államilag támogatott sulinetes digitális gép segítségével valaki az internetre az egyik érettségi tételsorról. Öröm az ürömben, hogy a minket mindenben megelőző szlovákok érettségi botránya a mienkhez képest bagatell, ott egyszerűen kipostázták a megoldást is ugyanabban a borítékban. A mi oktatási miniszterünknek lehet, hogy sikerült néhány "liberális" szavazót begyűjtenie azok közül az éretlenek közül, akik előtt már vasárnap nem volt titok a hétfői magyar, hétfőn a keddi matematika és a történelem érettségi feladat. Amikor a Magyar Nemzet nyilvánosságra hozta, hol őrzik-óvják az érettségi feladatokat, az oktatási miniszter ahelyett, hogy érzékelte volna a vészt, otromba támadást intézett lapunk ellen, fegyveres őröket állított a raktárépület elé ahelyett, hogy belső vizsgálatot rendelt volna el minisztériumában, amivel még időben kideríthette volna: nem kerültek-e megbízhatatlan kezekbe az idei érettségi vizsgák feladatsorai.
Érthetetlen, hogy az informatika forradalmának időszakában, a Sulinet program szajkózása közepette az oktatási tárca nem elektronikusan továbbítja a beavatott néhány ellenőrzött szakember által összeállított, majd gondosan titkolt és őrzött érettségi feladatokat, hanem kinyomtatja, majd a legelemibb biztonsági szabályokat mellőzve raktározza azokat, számtalan hozzáférést biztosítva a minisztérium után a raktárbázisban is az illetéktelen kezeknek és szemeknek. Az oktatási tárca felelőtlen, trehány munkája nem csupán az érettségi vizsgát tiszta körülmények között letevő, felnőttkorba lépő diákok pályakezdését keserítette meg. Az érettségi botránnyal befellegzett az esélyegyenlőségnek is. Igaz, szülők egy csoportja éppen tegnap tüntetett a minisztérium előtt a tavaly érettségizettek - jogszabállyal, alkotmánysértő módon megteremtett - kiváltságai miatt. Az egyetemekre, főiskolákra jelentkezők egyenlő esélyének megvalósítása most már az autonóm egyetemek, főiskolák feladata marad. Jóllehet Magyar Bálint reformja épp azt a célt szolgálta volna, hogy a diákok egyszerre érettségizzenek és felvételizzenek, csökkentve ezzel terheiken, most aligha ússzák meg a felvételi stresszét, hiszen nem valószínű, hogy egy magára valamit is adó egyetem e kétes körülmények között szerzett bizonyítványt érettségi vizsgaként veszi figyelembe.
Magyar "reformja" nem újdonsült liberális híveket szerzett az SZDSZ-nek, hanem egy évfolyamnyi dühöngő ifjúságot. Bár ez az ifjúság, úgy tűnik - szüleikhez hasonlóan -, mindent elvisel. Nem lázadoznak. Azok sem lázadtak fel, akik összedobták azt a milliárd forintra rúgó zsebpénzt a tárcának, avagy a közbeszerzési tenderrel "kiválasztott" beszállítójának, amely használhatatlan, eldobható diákigazolványokat gyártott a diákoktól beszedett pénzből.
Magyar Bálint miniszteri széke olyan stabil, mint amilyen betonbiztos a szocialista-szabad demokrata koalíció.
Torkos Matild, Magyar Nemzet