"Hétköznap van ma, de ez számunkra egy ünnepi hétköznap. Mi mindig ünneplünk akkor, mikor gazdagodik Ferencváros" - húzta alá megnyitó beszédében Dr. Kovács József főigazgató a megújult kerületi betegirányítási rendszer kapcsán. A Mester utcai szakrendelőben naponta 920 beteg jelenik meg, ami éves szinten nagyjából 220.000 beteget jelent. Ilyen szám mellett fontos az adminisztráció. Zombory Miklós alpolgármester beszédében örömét fejezte ki, hogy az egészségügy kapcsán egy újabb szolgáltatás megnyitását ünneplik, annak tükrében, hogy napjainkban intézmények megszűnéséről, összevonásról, kormánybiztosi kinevezésekről lehet sokszor hallani. A politikus az új rendszer előnyeiről szólva kifejtette, hogy mind a beteg, mind az orvos részére számos előnnyel szolgál. Az új betegirányítási rendszert a banki ügyintézéshez hasonlította. A beteg jelentkezik az információs pultnál, ahol kérik az adatait, majd sorszámot kapnak, amin rajta van, hogy pontosan hol fogják kezelni. A rendszer nagymértékben megkönnyíti az orvosok munkáját, hiszen a betegekkel kapcsolatos összes adminisztráció a betegirányítóban történik, így nekik csak a betegellátással kell foglalkozniuk. "Az orvos azért diplomázott, hogy gyógyítson" - tette hozzá a fideszes alpolgármester. A beteg nevének megjelenésével egyidejűleg az orvos látja a vele kapcsolatos összes eddigi információt, ami meggyorsítja az ellátást.
Igazságossá válik a rendszer
A rendszer biztosítja, hogy a beteg érkezési ideje pontosan rögzített legyen, várakozási ideje ennek megfelelően alakuljon, és biztosított az is, hogy a sürgős esetek valóban sürgős ellátásban részesüljenek, így igazságossá válik a betegellátás. A fideszes politikus köszönetet mondott a szolgálat vezetőinek, akik fáradságot sem kímélve kutatták a pályázati lehetőségeket, küzdöttek a rendszer kialakítása, bevezetése mellett, és vállalták az "új" elindulásával járó összes gondot.
Dr. Kovács József kérdésünkre válaszolva kifejtette, hogy ez a rendszer nem most került bevezetésre a kerületben, korábban "kicsiben" már működött a dolog, ugyanis két évvel ezelőtt nyitottak egy kihelyezett szakrendelőt a - 20 ezer lakosú - József Attila lakótelepen, és ott valósították meg először a sorszámos rendszert. A kedvező tapasztaltok tükrében alakították ki a mostani rendszert a Mester utcai szakrendelőben, amelyről mind az orvosok, mind a betegek elismerően nyilatkoztak.
Forrás (kép és szöveg): T.Z. - Fidesz Webszerkesztőség, 2005. május 26.