Egyetértünk abban, hogy szükség van a közlekedési infrastruktúra fejlesztésére, de nem hisszük, hogy ehhez az országot el kellene adósítani a következő húsz-harminc esztendőre. Egyetértünk abban is, hogy csökkenteni kell az államháztartás eladósodásának mértékét, de nem gondoljuk, hogy a Kuncze Gábor által felvetette Bokros-csomagra vagy a még meglévő állami vagyon elherdálására lenne ehhez szükség.
Abban is egyetértünk, hogy a külföldi befektetők és elemzők véleménye fontos a magyar kormány számára, hiszen az adósságainkat ők finanszírozzák. Ha már a kormány a Fideszre nem hallgat, akkor jó lenne, ha a külföldi elemzők véleményét figyelembe venné.
A Fitch Ratings hitelminősítő intézet januárban minősítette le a magyar adósságállományt, februárban az Európai Bizottság kezdett túlzottdeficit-eljárást Magyarország ellen. Májusban a JP Morgan pénzügyi szolgáltató csoport jelentésben az állt: "nem hisszük, hogy hiteles lenne" a kormány által kiállított adatsor a következő hónapok államháztartási számairól. Legutoljára pedig a Standard and Poor's minősítette le hazánkat, amely hozzáfűzte értékeléséhez, hogy a magyar kormány gazdaságpolitikája várakozáson alul teljesít. De említhetjük a Merill Lynch értékelését is, mely borús gazdasági kilátásokról és rettenetes költségvetésről beszél.
Ha egy ilyen vélemény látott volna napvilágot, arra azt mondhatnánk, hogy tévedés. De ha hét-nyolc ilyen elemzés születik rövid idő alatt, akkor el kell gondolkozni, hogy a kormányzat elintézheti-e mindezt egy vállrándítással. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a hiba nem a külföldi elemzők készülékében van, hanem a magyar kormányban, amely nem hajlandó a lesújtó értékelésekről tudomást venni.
fideszfrakcio.hu