Szerinte a javaslat azzal a veszéllyel jár a magyar cukorágazat számára, hogy számos mezőgazdasági termelő lesz kénytelen felhagyni a cukorrépa-termesztéssel, és cukorgyárbezárásra is sor kerülhet.
A tervezet hátránya az eddig megismert javaslatokhoz képest, hogy az eddigieknél nagyobb árcsökkentést irányoz elő. Kedvezőbb viszont elődeinél annak köszönhetően, hogy átvette az Európai Parlament által elfogadott határozat néhány elemét, köztük azt, amely megakadályozná, hogy a tagállamok közötti kvótaátruházás lehetővé váljon. Szintén pozitívum, hogy míg korábban a reformot három év után fölül akarták vizsgálni, a mostani javaslat 2013-ig biztosítaná azt, hogy a cukorrendtartás nem változik.
Az Európai Parlament határozata kijelölte azt az utat, amelyen haladva a magyar érdekek megvédhetőek - húzta alá Glattfelder Béla. Hozzátette, hogy nemcsak az EP fogja a következő hónapokban tárgyalni ezt a jogalkotási javaslatot, hanem a tagországok agrárminisztereinek tanácsa is. Felszólította a kormányt arra, hogy alapvetően az EP határozata mentén védje meg ezeken a tárgyalásokon a magyar érdekeket. Az EP-képviselők is folytatják a harcot - tette hozzá.
MTI - fideszfrakcio.hu