A kampány elkezdődött.
A kormány valóban belekezdett a kampányba, ráadásul közpénzből. A száz lépést népszerűsítő körút 150 millióba került, s említhetem a "Magyarország: kirobbanó siker" mottójú fizetett hirdetéseket. A Gyurcsány Ferenc által kierőszakolt vita után pedig elmondhatjuk, hogy a miniszterelnök elsütötte a startpisztolyt.
Kierőszakolt vita? Talán féltek tőle?
A Fidesz elnökének nem volt oka tartani a vitától, de úgy gondoltuk, a kampány végén van helye egy ilyen találkozónak. Gyurcsány viszont azt állította, hogy Orbán Viktor megfutamodik - ezzel pedig kikényszerítette a vitát. Talán már bánja is, hiszen sokak szerint nem ő kerekedett felül.
Ön is mintha mindig kampányolna. Az MSZP is felveszi a kesztyűt.
Egyesek szerint a kampány akkor kezdődik, amikor véget értek a választások. Ellenzékben most nekünk kötelességünk, hogy bíráljuk a kormányt. A kritikához kritikusokra van szükség, ilyennek tartom magamat is.
Most, hogy felpörögtek az események, elemében érzi magát?
Inkább tartok a kampánytól. A Gyurcsány-kormánynak és az MSZP-nek nem maradt más esélye, mint a Fidesz lejáratása, elnökének démonizálása, hiszen minden tartalékukat felélték. A negatív kampány az utolsó reményük, csak abban bízhatnak, hogy sikerül elhitetniük a választókkal: lehet, hogy nem lett jobb az ország helyzete, de ha jön a Fidesz, akkor korrupció és félelem lesz, s veszélybe kerül a demokrácia. A várható kormányzati rágalomhadjárat nem maradhat válasz nélkül, ráadásul nekünk hazudnunk sem kell, úgyhogy lesz elég feladatom jövő tavaszig. Az Orbán Viktorral szembeni kampány pedig már el is kezdődött.
Gyanúforgatókönyv alapján - mondta ön egy iratra hivatkozva, amely jó eséllyel hamisítvány.
Nem lehetett bizonyítani, hogy az irat valódi lenne. Ettől még létezik egy forgatókönyv, amely alapján Orbán Viktor lejáratására újabb kísérletek születnek. Gondoljunk csak a tokaji borcsatákra, amelyek egy politikai háború megtervezett csatái voltak, vagy az erre épülő, Orbán Viktor vagyonosodását firtató vizsgálóbizottságra.
Mégis, nem kellemetlen, hogy igazolhatatlan állításokkal dolgoznak?
Vegyük sorra, amit biztosan tudunk. Az Orbán Viktort lejáratni szándékozó cikksorozat szerzőjével, Rajnai Attilával egy évvel az írások megjelenése előtt szerződést kötött a Bács-Kiskun megyei közgyűlés szocialista elnöke. Ő adott megbízást újságcikkek elhelyezésére, sőt az újságíró azt is vállalta, hogy az MSZP-s elnök egyéb utasításait is végrehajtja. Rajnai Attila "tényfeltáró" munkáját megkönnyíthette az a havi háromszázezer forint, amit ezért a munkáért kapott.
Ettől akár még igazat is írhatott.
Ha valaki egy politikusról cikksorozatot közöl, amelyben közpénzek után nyomoz, talán ne fogadjon el közpénzt a kormánypárt egyik politikusától. Ez sajtóetikai probléma is, s ez megkérdőjelezi az újságíró hitelét. Korábbi munkahelyéről egyébként azért bocsátották el Rajnai Attilát, mert egy választási kampányrendezvényről adott tudósításában úgy idézte Harrach Pétert, hogy a politikus ott sem volt. Elgondolkodtató az is, hogy ez az újságíró a minőségi újságírás díjat is bezsebelte, éppen azért az Orbán Viktort lejárató cikksorozatáért, amely miatt a bíróság helyreigazításra kötelezte az Élet és Irodalmat.
A bizottságban miért hagyták magára Orbán Viktort?
A vizsgálatot már akkor okafogyottnak tartottuk, amikor kiderült: a Fidesz elnökének felesége névértéken adta el üzletrészét a kft.-ben, osztalékot nem kaptak belőle, így gazdagodásról sem beszélhetünk. Alaptalan rágalmakra épülő vizsgálathoz nem kívántunk segédkezni. Erről tájékoztattuk Orbán Viktort is, ő tudomásul vette az álláspontunkat.
Felszabadult energiáival besegít-e a Gyurcsány-bizottságot vezető Szijjártó Péternek?
A Gyurcsány-milliárdok feltérképezése nagy feladat, ezért három tagunk van a bizottságban. Mi továbbra is figyelemmel kísérjük az Orbán Viktor elleni kampányt. Akkor is, ha a vizsgálóbizottság tevékenységében nem veszünk már részt.
hetivalasz.hu - fideszfrakcio.hu